Telefondan Bilgisayardan Canlı Yayınlar ve Televizyon Nasıl İzlenir?


82
92 shares, 82 points

Son yıllarda internetin güçlenmesi ile birlikte ücretli veya ücretsiz televizyon kanallarının pek çoğu internet üzerinden canlı yayınlarını vermeye başladılar. İsteyen kişiler bu yayınlara girerek istedikleri dizi ve programları izleyebiliyorlar, ancak buradaki en büyük sıkıntı bu kanallarda dizi ve filmlerin ne zaman yayınlanacağını bilmiyor oluşumuz. 7 gün 24 saat canlı yayın yapan bu kanallar, haliyle çok geniş bir yayın akışına sahipler. Peki, bu yayın akışlarının hepsini tek bir yerden öğrenebilir miyiz?

Canlı yayın yapan ulusal ve yabancı kanallların kendi sitelerine ve ya youtube kanallarına girerek canlı yayınlarını izleyebiliriz

Youtube üzerinden canlı yayın yapan televizyon (TV) kanalları hangileri? Youtube’dan canlı yayın yapan televizyon kanalları nasıl izlenir? Youtube üzerinden TV kanalları nasıl izlenir? Bu yazımızda sizlere Youtube’da canlı yayın yapan televizyon kanallarını listeledik ve bu kanalları nasıl izleyebileceğinizi anlattık. İşte Youtube’dan canlı tv nasıl izlenir

Gelişen teknoloji ile birlikte aklımıza gelen bir çok şey internet üzerinden yapılabiliyor. Bunlardan biri de uzun bir süredir olan ancak son zamanlarda oldukça popüler duruma gelen internet üzerinden televizyon izleme olanağı. İnternet kullanıcıları neredeyse bütün televizyon kanallarının izleyenlerine sunduğu bu özellik ile birlikte izlemek istedikleri televizyon kanallarını internet üzerinden ister bilgisayarları ister mobil cihazları üzerinden diledikleri yerde her an canlı olarak izleyebiliyor.

Ülkemizde ve dünya üzerinde bulunan şifresiz olarak yayın yapan neredeyse tüm kanallar kendi resmi internet siteleri üzerinden canlı yayınlarını internet üzerinden izleme olanağı tanıyor. Ayrıca kanallar izleyenlerine canlı yayınlara farklı yollar üzerinden de erişme imkanı tanıyor. Bu farklı yöntemler ise mobil cihazlar için oluşturulmuş olan uygulamalar üzerinden canlı yayına erişebilme ya da Youtube üzerinden kanalın canlı yayınına erişebilme imkanı.

Yani internet kullanıcılarına internet üzerinden izlemek istediği televizyon kanalını her an kolay bir şekilde bir çok farklı yöntem ile izleme olanağı sunuluyor. Tabi burada kullanıcıların aklına özellikle de mobil internet kullanıcılarının aklına internet üzerinden canlı yayın izlemenin internet paketinde yaşatacağı yüksek data kaybı veya bu sebepten dolayı gelebilecek yüksek faturalar geliyor.

Ancak son zamanlarda GSM operatörlerinin kullanıcılarına sağlamış olduğu internet üzerindeki aktivitelerine göre oluşturmuş olduğu internet paketinden yemeyen internet paketleri oldukça popüler durumda. GSM operatörlerinin sunmuş olduğu bu paketlerden ise internet paketinden yemeyen video paketi ise içlerinde en popüleri konumunda. Yani kullanıcılar almış oldukları video paket (video pass vs.) ile birlikte internet kotası derdine düşmeden diledikleri kalite de diledikleri kadar video izleyebiliyor. Bu paketlerin içeriğine de Youtube’da dahil konumda. Bu paket sayesinde Youtube üzerinden herhangi bir düşünceniz olmadan rahat bir şekilde videolar izleyebilir ve konumuzun başlığı olan Youtube üzerinden canlı tv kanallarını kota derdine düşmeden izleyebilirsiniz.

Peki İnternetten Canlı Yayın Yapan TV Kanalları Hangileri ?

İnternet üzerinden dünya üzerindeki ve ülkemizdeki bir çok televizyon kanalı canlı yayınını izleyicilere sunuyor. Bu yazımızda sizlere İnternet üzerinden canlı yayın yapan kanalları listeledik.

Star TV : https://www.cnnturk.com/canli-yayin

Kanal D : https://www.kanald.com.tr/canli-yayin

ShowTV :  https://www.showtv.com.tr/canli-yayin

ATV : https://www.atv.com.tr/webtv/canli-yayin

Fox Tv :  https://www.fox.com.tr/canli-yayin

Haberturk :  https://www.haberturk.com/canliyayin

TRT 1 :  https://www.trtizle.com/canli/tv/trt-1

Ahaber :  https://www.ahaber.com.tr/video/canli-yayin

Kanal 7 :  https://www.kanal7.com/canli-izle

NTV :  https://www.ntv.com.tr/canli-yayin/ntv

Yaban Tv :   https://www.yabantv.com/broadcast

Youtube Üzerinden Canlı Yapan Tv Kanalları

Not: ATV ve FOX TV kanalları Youtube üzerinden yayın yapmamaktadır. Show TV kanalı ise Youtube üzerinden canlı yayınına ülkemiz üzerinden izin vermemektedir. Show TV kanalını Youtube üzerinden canlı yayınına yurt dışından erişilebilmektedir.

NOT:  Youtube üzerinden canlı yayın yapan televizyon kanalları belirli aralıklar ile (2-3 ayda bir) yayınları kapatıp yeniden hemen yayına geçiş yapabiliyor. Bu yüzden yukarıda paylaşılan kanalların canlı yayın izleme bağlantıları ilerleyen zamanlarda değişiklik gösterebilir.

Youtube Üzerinden TV Kanallarını Canlı Olarak Nasıl İzleyebilirim ? 

Kanalları Youtube üzerinden izlemek için dilerseniz yukarıda belirtilen kanalların yanında belirttiğimiz Youtube canlı yayın bağlantılarına tıklayarak izleyebilirsiniz. Dilerseniz de izlemek istediğiniz kanalın adını yanına canlı kelimesini yazarak (örn. ”Star TV canlı”)  Youtube sitesi ya da uygulaması üzerinde arama yaparak izleyebilirsiniz.

Not: Bu arama sonucunda karşınıza canlı yayın çıkmıyorsa kanalın adını Youtube’da arattıktan sonra karşınıza çıkan videoları fitreleme seçeneği ile bulabilirsiniz. Bu işlemi şu şekilde yapınız.  Arama sonuçları sayfasında ”FİLTRELE” seçeneğine tıklayın. Özellikler seçeneğinin alt seçeneklerinden ”CANLI” seçeneğini seçin.

İnternetten tüm TV kanalları canlı izlenebilir mi?

Yenilenen ve hızla değişen dünyada internet kullanımı giderek artıyor. İnternet kullanımının artması ile birlikte hayatımıza giren birçok yenilikte beraberinde gelmiştir. Özellikle son yıllarda internet üzerinden TV kanalı izlemek isteyenler dilediği kanalı internet üzerinden canlı izleyebiliyor ve anlık olarak takip edebiliyor. Özellikle internet kullanıcılarının son yıllarda televizyon izlemek istediğinde eskiye göre internetten canlı TV kanallarını daha çok izlediğini görmekteyiz.

Günümüzde tüm kanallar internet alt yapısına sahip bir şekilde izleyici kitlesine internet üzerinden yayın yapmayı hedefliyor. Çok nadir kanallar internet yayın yerine sadece kablolu yayına devam etmeyi tercih ediyor. Özellikle en çok izlenen kanallar olarak kabul edeceğimiz televizyon kanalları arasında bulunan ATV, Star TV, Kanal D, Show TV, FOX TV, TRT1, TV8 gibi kanlar internet alt yapısı ile izleyicilerine ulaşarak internetten izlenebilme olanağı sunmaktadır.

İnternetten TV Kanalı Canlı Nasıl İzlenir?

Günümüzde internet kullanıcılar canlı TV izlemek istediğinde televizyonu tercih etmek yerine internetten izlediğini görüyoruz. İnternet üzerinden canlı TV izlemek için bu konuda hizmet veren sitelerin sayfalarına girmek yeterlidir.

İnternetten Canlı Kanal İzlemek Çok Kolay

En çok tercih edilen kanallardan tutunda küçük yerel kanallara kadar artık birçok TV kanalı yayınlarını internet üzerinden de vererek izleyici kitlesine ulaşmayı hedefliyor. Bu nedenle internet üzerinden televizyon izlemek istediğinizde iki seçeneğiniz vardır.

Birincisi izlemek istediğiniz kanalın web sitesine girerek ilgili menü yardımı ile canlı TV izle sekmesine tıklayarak günün her anı canlı o kanalı izleyebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızda ya da mobil cihazlarınızda ilgili programın kurulu olması yeterlidir. Birçok mobil cihaz ve bilgisayarda zaten bu programlar kurulu geldiğinden indirmeden sadece kanalın resmi internet sitesine girerek izleyebilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise tüm kanalların canlı izlemesine imkan sunan web siteleri tercih ederek dilediğiniz kanalın simgesine ya da adına tıklayarak o kanalı anında izleyebilmektir. Günümüzde birçok kişi canlı TV izlemek istediğinde bu seçeneği kullanıyor.

İnternetten Canlı Tv İzlemek Avantaj Sağlar Mı?

Günümüzde kullanmış olduğumuz akıllı telefon, tablet ve diğer cihazlarımız sayesinde her an interneti kullanabilmekteyiz. İnternetin giderek kullanılabilir olması birçok ihtiyaç ve kolaylıkları da beraberinde getirmiştir. Bu ihtiyaç ve kolaylıklar arasında gösterilebilecek konuların başında interneti kullanarak televizyon kanallarını takip edebiliyor ve izleyebiliyor olmamız geliyor. İnternet artık her an cebimizde ki akıllı cihazlarda bulunması yolda ya da iş yerinde televizyon izleme keyfimizi ya da ihtiyacımızı karşılayacak canlı TV izleme imkanını bizlere sunmaktadır. Günün her anı internete girerek televizyon izlemek birçok açıdan bizlere büyük kolaylık sağlıyor.

Gündemi Anında Mobil Cihazlarından Canlı Televizyon İzleyerek Takip Edebiliyoruz

Hızla değişen gündemi takip etmek çok zor olsa da, akıllı cihazlarımız sayesinde internetten anlık takip edebilmekteyiz. İnterneti kullanarak haber sitelerine girebiliyor ya da TV kanallarını canlı olarak internetten takip edebiliyoruz. Gündemi takip etmek için günün her anı 7 / 24 canlı izleyebileceğimiz tv kanalları bizlere internetten canlı televizyon izleyebilme imkanı sunuyor. Haber kanallarından tutunda müzik kanallarına kadar birçok kanalı artık internetten canlı tv izleme seçeneğini kullanarak izleyebiliyoruz. Gündemden uzak kalmıyor ve dilediğimiz her an internete girerek mobil cihazlarımızı kullanarak canlı TV izleyebilmekteyiz. Üstelik oldukça kolay izleme imkanı sunan yeni nesil mobil cihazlarımızda en çok izlenen kanallar arasında bulunan ATV, Star TV, Kanal D, Show TV, FOX TV, TRT1, TV8 gibi kanlar internet alt yapısı ile izlenebilmektedir.


Beğendiysen Lütfen Paylaş

82
92 shares, 82 points

Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Hata Hata
0
Hata
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Zekice Zekice
0
Zekice
Nefret Nefret
0
Nefret
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Aşk Aşk
0
Aşk
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarı Başarı
0
Başarı
admin

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format