Allah Dualarımızı Ne Zaman Kabul Eder

Allah’a çok sıkıntı ve ihtiyaç içinde olduğumuz zamanlarda büyük bir sabır içinde dua etmiş, duamızın kabul olduğunu hemen hemen hepimiz deneyimleyerek görmüşüzdür.

Önemli olan, insanın o an için elinden gelenin en iyisini yapması, şükrederek Allah’a teslimiyet içerisinde bulunmasıdır. Peki; Allah Dualarımızı Ne Zaman Kabul Eder

Dualarımız bazen istediğimiz zamanlarda kabul olmaz, böyle dönemlerde üzülür ve biraz karamsarlığa bile düşebiliriz. Oysa ki! başka bir zaman diliminde istediğimizin daha fazlasını, bizim için hazırlanmış ve  önümüze gerçekleşmiş olarak konulduğunu fark ederiz.

Burada anahtar kelimemiz şükretmek olmalıdır. Şükretmek, içinde bulunduğumuz hal ve durumdan memnun olma halidir. Öfke, kızgınlık ve isyanda bulunmak Allah’a uzak olmak demektir. Ancak hayata ve Allah’a karşı teslimiyet içinde bulunur isek, her dileğimizin de bizlerin hayrına olup, olmayacağını idrak edebiliriz.

İsteklerimizi ve Allah’ın bize verdiklerini sorgulamamak gerekli değil midir? Allah ne yaptığını ve ne yapacağını bilir. Eğer Allah’tan bir şey isterseniz ve o size başka bir şey verirse, ona inanıp, güvenin. Onun her zaman gerçekte size ihtiyaç duyduğunuz şeyi uygun zamanda vereceğine inanmalısınız.

İstekleriniz her zaman, o an ihtiyacınız olan şeyler olmayabilir. Allah dualarımızı elbet bir gün bir şekilde bizlere verecektir. O yüzden kuşkuya düşmeden veya şikayet etmeden onun gücüne, kudretine inanmalıyız.

Kalbimizde olan niyetlerimiz, niyetlerimizi gerçekleştirme çabalarımız, Allah’a olan inançla bütünleştiğinde ancak değerli ve anlamlı hale gelecektir. Ancak inancın olmadığı bir şey yok olur. İstemek, düşünmek ve çaba niyetlerimizin gerçekleşmesi için evrelerdir.

Allah Dualarımızı Ne Zaman Kabul Eder” için bir yorum

  • Aralık 14, 2018 tarihinde, saat 9:26 am
    Permalink

    3 tane yolu vardır . birisi istediğimizi gerçekleştirir ,birisi ise eğer duamız kötü bir istekse gerçekleştirmez diğeri ise duamızı sağlığımızla değiştirir yani düşünün karşı karşıya geçerken araba geliyor ama ALLAH size bu duanız yerine sağlığınızı koruyor …

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir