Ateistler neden Allah’a inanmazlar

Allah’a inanmayan kişiler kendilerine göre bir çok neden gösterebilirler. Allah’a inanmamalarındaki en büyük neden materyalist olmalarıdır. Yani görünmeyen nesnelerin varlığına inanmama, sadece görünen nesnelere inanma gibi nedenleri bulunur. Bazı ateistler için ise Allah’a inanmamanın nedeni ise Allah’a inanan kişilerden ayrı bir duruş sergilemek için farklı bir düşünce tarzı olarak seçilmek istendiği gözlemlenmektedir. Peki; ateistler neden Allah’a inanmazlar inanmalarına neler engel olur?

Bir Ateistin Dilinden Neden Allah’a İnanmadığı

Ölümsüzlük diye bir şey olmadığı için öteki dünyada tekrar yaşam diye bir şey de yoktur. Ölen kişi toprak altında veya yakıldıktan sonra tamamen kaybolur gider. Tekrardan yaratılmak diye bir şey yoktur.

İlk ortaya çıkan insan suretinde varlık Adem değil bir maymundur, insanlar da evrim geçirerek bu maymundan türemişlerdir. Doğmadan önce nasıl hissediyorsa kişi ölümünden sonra da o yokluğu hissedecektir yani kesinlikle hiçbir şekilde doğmadan önce sorgulanmadığı gibi, öldükten sonra da hiç kimse tarafından dünyada yaptıkları için sorgulanarak bir öteki dünya cezası görmeyecektir.

Din adı altında Müslümanlar Müslümanlara, Hıristiyanlar Hıristiyanlara, Yahudiler de Yahudilere eziyet ederler. Eğer din diye bir şey olsaydı hiçbir din mensubu ne diğer dinlerdekine ne de kendi dinindeki kişiye eziyet etmezdi.

Sadece insan gözünün gördüğü şeylere inanılır, insan gözünün görmediği hiçbir şey aslında yoktur. Yani materyaller vardır materyal olmayan hiçbir şey aslında yoktur. İnsanın elinin tutmadığı, gözünün görmediği bir şeyin varlığı yoktur.

Ateistler neden Allah’a inanmazlar” için bir yorum

  • Aralık 11, 2018 tarihinde, saat 11:14 pm
    Permalink

    Bir yaratıcı vardır. Ateistler bir yaratıcı olmadığını savunur bu bilimede aykırıdır bilim neden sonuç ilişkisi üzerine kuruludur.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir