Borçtan Kurtulmak İçin En Etkili Dua

Borçlardan kurtulmak için edilecek dua ya geçmeden önce lütfen başta söyleyeceklerimizi okuyarak dikkate alınız.

Borç, yiğidin kamçısı diyerek kendimizi avuttuğumuz borçlarımız. Maalesef ekonomik şartların gün geçtikçe daha  da zorlaştığı günümüzde borçsuz insan neredeyse yok .

Hal böyle olunca kazancımız geçimimize yetmeyince borç gırtlağa kadar dayanınca  çaresiz bir hal alıp kara kara düşünürüz, nasıl bu borçları ödeyeceğiz diye.

Borcu nasıl yaptınız diye sormuyorum. Eğer keyfi bir borç yada kumar borcu değil ise Allah’a yüce Yaradana  ellerimiz açıp borcumuzun hayırlısı ile bizi sıkıntıya götürmeden bitmesini isteyebiliriz.

Çünkü günümüzde tüm borçlar genellikle evimizi ailemizi geçindirirken yaptığımız borçlar oluyor.

Kimimiz maaşı yetmediği için kredi kartına borçlanıyor, kimimiz evinin kirasını ödeyemediğinde arkadaşından borç alarak borçlanıyor.

Ne için borçlanmış olursak olalım rızkı verende alanda O Yüce yaradan. Onun için Borçlarımızdan kurtulmak için Allah’a dua edeceğiz.

Peki; Borçlardan kurtulmak için dua ederken hangi duayı etmeliyiz.

Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız dua sadece Allahtan bir şeyleri isteme yoldur, biz çalışıp çabalamadan sadece dua ederek bir takım sıkıntılarımızı çözmeye çalışırsak Yardan da bunu görüp hiçbir gayret göstermediğimizi fark edeceğinden dualarımızı kabul de etmeyebilir.

Onun için önce istediğimiz şey için nasıl bir yol izleyeceğimize karar verip o yolda yapılması gerekenleri yapıp. Ondan sonra Allaha dua edip bize ulaşmak istediğimiz şeye bizi ulaştırmasını işimiz kolaylaştırmasını isteyelim.

Borçtan kurtulmak için okunacak dualar

Okunuşu: “Allâhümme fâlikal- ısbâhı ve câ ılelleyli sekenen veş-şemse vel-kamera husbânen ıkdı anniddeyne ve ağninî minel-fakri ve emtiğnî bi-sem î ve besarî ve kuvvetî fî sebîlik.”

Anlamı: “Sabahın aydınlığını var eden, geceyi dinlenme vakti yapan, güneşi ve ayı hesap vasıtası yapan Allah’ım! Bana borçlarımı ödemeyi ihsan eyle, benden fakirliği gider, kulağımı, gözümü ve kuvvetimi Senin yolunda kullanmayı nasip eyle.” (Malik, Dua, No: 495)

 

Okunuşu: (Allahümme Malikel’mülki tu’til’mülke men teşaü ve tenziul’mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü bi’yedikel’hayr, inneke ala külli şey’in kadir.) Rahmened’dünya vel’ahireti  tuğdihe men teşeü ve temneuhe men teşeü irhamnî rahmeten tuğninî bihe an rahmti men sivek.

Anlamı: (“Ey mülkün mâliki olan Allahım! Sen mülkü dilediğine verirsin, mülkü dilediğinden çeker alırsın. Dilediğini azîz kılarsın, dilediğini zelîl kılarsın. Hayır senin elindedir. Muhakkak sen herşeye kadirsin.” Al-i İmran sûresi, 26) “Ey dünyâ ve âhiretin Rahmanı! Sen onları dilediğine verirsin, dilediğine vermezsin. Beni, senden başkasının acımasından müstağnî kılacak bir rahmet ile bana rahmet eyle.” (Heysemî, X, 186)

borçları ödemek için en etkili duaborç kısa sürede ödeme duası, borç sıkıntısından nasıl kurtulunur, sıkıntı ve borçtan kurtulma duası, borç ödemek için okunacak dualar, borç kısa sürede ödeme duası, borç kapatma duası, Alacak paralarımı alabilmem için dua, borç ödeme duasıborçları ödemek için en etkili dua

Borçtan Kurtulmak İçin En Etkili Dua” için bir yorum

  • Aralık 29, 2018 tarihinde, saat 8:50 am
    Permalink

    Borç yiğidin kamçısıdır diyecem olmayacak Allah hepimizin borçlarını en kısa zamanda ödemeyi nasip etsin inşallah

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir