Hayallerin Gerçekleşmesi İçin Dua

Dua yaradan ile kulun arasında bir iletişim aracı. Yaratıcı her zaman kulun isteklerini talep etmesini ister. Hayallerin gerçekleşmesi için dua ile siz de isteyeceksiniz.

Elbette isteklerinizin olması için dua etmeniz gerekiyor. Hayallerin gerçekleşmesi için dua ederek, Rabbinizden niyaz edebilirsiniz. Sizin için en hayırlısı ve en güzelini istemek, yaratanı hatırlayarak ondan mistik şekilde talep etmek son derece önemlidir.

Dilek – Hacet Duası

Her zaman dua ederken, başlangıç noktanız hayırlısı olmalıdır. Siz kendiniz için iyi düşündüğünüz herhangi bir şeyi talep ederken onun sizin için hayırlı olup olmadığını bilmiyorsunuz. Bunun sadece Alemlerin Rabbi Allah c.c. biliyor. Bu sebeple dua edilirken, her zaman hayırlısını istemek gerekiyor.

Dilek – Hacet Duası Okunuşu;

Estagfirullah min külli mâ kerihallah, Estagfirullahel’azîm ellezî lâ ilahe illâ hüvel hayyel kayyûme ve etûbü ileyh.

Yukarıda verilen dua sizin herhangi bir konu üzerinde hayalinizin olması, isteğinizin olması halinde okunmalıdır. Dilek duası okuyarak hayal ettiğiniz her şeyin gerçekleşmesini isteyebilirsiniz. Düzenli olarak bu duayı okuyarak sizin için hem hayırlısı olan hem de isteklerinizin olduğu her şeyi dileyebilirsiniz.

Hacet Namazı;

Dua dışında yapılacaklar arasında, dileklerin gerçekleşmesi için kılınan namazlar var. Hacet namazı da bunlardan biri. Duanın yapılmasının beraberinde, aynı zamanda hayallerinizin gerçekleşmesi için dua dışında namaz kılmanız da Allah’la iletişim aracı olarak kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir