İftira Atana Okunacak Dua

Bir insanın iftiraya uğraması durumunda iftira atana okunacak dua onun da iyiliği üzerine olmalıdır.

İftira atana okunacak dua kişinin iftira edenin zararına beddua etmeyeceği bir duadır. İftira edeni Allah’ın ıslah etmesi için dua edilmeli, kişinin bu tür kötü niyet besleyen kişilerden gelen iftiralardan korunması istenmelidir. Beddua etmek dinimizde çok yanlış bir durumdur.  Bu yüzden aşağıdaki duanın yapılması gerekir:

“Allahümme salli ala muhammedin hatta la yabgı min salavatike şey’un ve barik ala muhammedin hatta la yabgı min berakatike şey’un ve sellim ala muhammedin hatta la yabgı min selamike şey’un allahümme berri’ni bihaggı muhammedin sallallahu aleyhi ve selem”

Duanın Anlamı

Duanın anlamı Allah’ın rahmetlerini, bereketlerini kişinin üzerine yağdırması iftiracılardan kendisini koruması üzerinedir. İki rekat Allah rızası için namaz kılan kişi, sonrasında bu duayı bolca okursa, Allah onu iftiracılardan korur. İftiradan korunma duası öncelikle besmeledir. İnsanların 3-7-21 kereler besmele çekerek bir işe başlaması onlara şans getirir ve hayırlı olur. Besmelesiz işe başlayanın işleri ters gider.

İftiradan Korunmak İçin Ne Yapmalı?

İnsanlarla iyi geçinip kötü niyet beslemeden yaşayan kişi iftiraya uğramaz. Çünkü insanların sevgisini, saygısını kazanmıştır. Ama kötü niyetli ve fesat bir insan bu kişiyi kıskanıp iftira atabilir. Bu duruma iftiraya uğrayanın vereceği tepki önemlidir. Çünkü iftira eden takdiri ilahi sonucu cezasını çekecek, yaptığının bedelini ödeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir