İftiraya Uğrayınca Okunacak Dua

İftira ya uğrayan kişilerin hakkını bir tek yüce Allah bilir. İnsanlar hak etmedikleri iftiralara karşı kendisini ispatlamak için Allah’a dua ederek yardım istemesi gerekir. Bu yazımızda sizlere iftiraya karşı okunacak dualardan bahsedeceğiz.

Üç gün boyunca Allah rızası için iki rekat namaz kıldıktan sonra kıbleye dönük dualarınızı ederseniz uğradığınız iftira veya haksızlıktan kurtulursunuz. İftiraya uğradığımız zaman hangi duayı okumalıyız?

‘’Allahümme sallі ala muhammedіn hatta lа yabgı min salavatike şeу’un ve barik аlа muhammеdin hatta lа уabgı min berаkаtike şеy’un ve sellim ala muhammеdin hatta la yabgı min selamike şey’un allahümmе berri’ni bihaggı muhammedin sallallahu аleyhi ve selem. ‘’

Başka Hangi Duaları Okuyabilirim?

İftiradan kurtulmak için Zühal-Satürn saati içerisinde 850 defa ya Müahhir tesbihatını okuyabilirsiniz. Güneş doğmadan önce Yâ Sabûr Celle Celalühü ismini okuyanlar iftiraya karşı korunur. Başkası tarafından bir kötülüğe uğrayan kişiler bu ismi okursa kötülükten kurtulur. Kötülüklere karşı kendini korumuş olur.

Masum olmanıza rağmen, iftiraya uğruyorsanız, bu durum sizin için sevap, iftiracı için günah içerir. İftiraya uğradığınız zaman sizin uhrevi bir zararınız yoktur. İftiraya uğradığınız zaman mutlaka Allah’a sığınıp sabretmeli ve bunun bir imtihan olduğunu unutmamanız gerekir. Haksız yere iftiraya uğramak insanların günahlarından kurtulmasına da yardım eder. Bu zorlu dönemde iftira atana elinizle ve dilinizle zarar vermemeniz gerekir. İftirayı ispat edebileceğiniz delillerin varsa bunları kullanabilir, kendini temize çıkarmak için elinizdeki imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir