İstemediğin Kişinin Evine Gelmemesi İçin Dua

İstemediğiniz kişilerin evinize gelmemesi için sizinle paylaşacağımız duaları okuyabilir ve Allah’ın izniyle evinizi bu kötü niyetli kişilere karşı koruyabilirsiniz.

Uzaklaştırma Duası Kime Okunur?

Öncelikle bilmeniz gerekir ki, uzaklaştırma duası ancak kötü niyetli ve ev ahalisine zarar veren kişileri uzaklaştırmak için işe yarayan bir duadır. Mümin olan, size bir zararı dokunmayan ancak hususi nedenler ile hoşlanmadığınız bir kişiyi uzaklaştırmaya çalışırsanız dua tesir etmeyecektir. Dolayısıyla bu duayı sadece size ve ev ahalisine zarar veren, kötü niyetli kişilere karşı okuyunuz.

Uzaklaştırma Duası Ne Zaman Okunur?

Uzaklaştırma duası günün her vakti okunabilen bir duadır. Ancak duanın özellikle yatsı namazından sonra okunmasının duanın tesirini arttıracağı yönünde bilgiler mevcuttur.

Uzaklaştırma Duası Kaç Gün Okunur?

Uzaklaştırma duası istemediğin kişinin evine gelmemesi için dua mahiyetinde olup bu niyetiniz kabul oluncaya kadar okumanız gereken bir duadır.

Uzaklaştırma Duası Sözleri Nelerdir?

Uzaklaştırma duası temel olarak 3 ayet ve 3 esma ile okunan bir duadır. Duayı okumak için sizinle paylaşacağımız ayet ve esmaları okumanız yeterli olacaktır. Bu dua ve esmalar şu şekildedir: “Besmele-i şerif, el – mani esması ve Tur Suresi’nin 48. ayeti, El-Cebbar esması ve Kehf suresinin 78. ayeti, El-Hakim esması ve Fatır suresinin 2. ayeti” okumanız gerekecektir. Eğer uzaklaştırma duası nasıl okunur diye merak ediyorsanız esmaları ve ayetleri okurken esmaların başına ya nidası getirip sureyi okumanız gereklidir. Bu şekilde bu esma ve sureleri okursanız niyetiniz kabul olacak ve size zarar veren kişiler hanenize uğramayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir