Müşteri Getirme Duası

Müşteri Getirme Duası

Tüm işletme sahipleri dükkanlarına müşteri gelmesi için müşteri getirme duası çok önemli bir yere sahiptir. Bu dua sayesinde gelen müşterileri bağlamak ve devamlı olarak dükkana gelmesi sağlanmaktır. Aslında bir işletmeye en iyi müşteri çekme yöntemi kesinlikle dürüst iş yapmak ve fiyatları en uygun şekilde göstermenin yanı sıra alının teri ile çalışan uzman personele sahip olmaktır.

Hatta müşterilere güler yüzlü davranmak dükkana müşteri getirmenin en önemli unsurudur. Bunlar dikkat edilmesi gereken önemli noktalar ve yapılması müşterilerin artmasını sağlamakta olup bunun dışında dualar ile işletmeye müşteri gelmesi sağlanabilir. Dükkana müşteri gelmesi ya da daha da artması için belli başlı dualar bulunmaktadır. Bu dualar bereketin artması anlamına gelmektedir.

“Bu duaya Rızık ve Bereket Celbi de denmektedir. Rızık ve Bereket Celbi, günde 3 kez ya da 7 kez okunmalıdır. Aynı zamanda istenirse bir kâğıda yazarak iş yerinize de asabilirsiniz.”

  • Bismillahirrahmanirrahim ya Allah ya Allah ya Allah huve rabbu muse alimil ğaybi veşşehedeti ve ezine finnesi bil hacci yetuke ricelen ve ala külle damirin yetine min külle feccin amik. Ye huddeme hezel talasim eclibuz zebeen vel menefia vel erzak. Ve eclibuzzubune ve küllel müşteri ile hezel meken, bi hakkil mektubi ala hatemi süleyman ve bi hakki hezel talasimil azim.

Bol Satışlar İçin Dua Etmek

Bazen işletme sahipleri ve personel çok çalışsa bile istedikleri geliri elde edemezken çok fazla müşteride gelmeyebilir. Ayrıca gelen müşteriler de istenilen şekilde alış veriş yapmayabilir. Bu durumlarda insanların tevekkül etmesi ve elinden gelenleri yapmaları gerekir. Bunları yaparken devamlı olarak da Allah’a dua etmeleri gerekir. Bu sayede hem bol satışlar olacaktır hem de insanlar kendilerini daha da huzurlu ve mutlu hissedeceklerdir. Etkili bir duanın yanı sıra sabah akşam kılınan namazında çok önemli bir yeri vardır. İşletmeye asılan dualar müşterilerin gelmesi için etkili bir yöntem olabilir ve daha bereketli satışlar yapılabilir.

“Duanın günlük okunması gerekmektedir. Her gün işleriniz başlamadan evvel 7 kez okumalısınız. Bu dua da yazılarak iş yerinize asılabilecek dualar arasındadır.”

  • Allahümme Rabbi Cebraile ve İsrafile ve Mikaile ve Azraile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube vet Tevrate vez Zebure vel İncile vel Furkanel Azim. Velahavle ve la kuvvete illa billahil azim. La ilahe illa hüvel melikül haggul Mübin. Ya Allah ya hayyu ya gayyum Muhammedin Resullullah sadikul va’dül emin. İnnallahe hüverrezzakul zül kuvvetil metin. Ya Allah, Yarabbi, Ya hayyu Ya gayyum Ya Zel Celali vel ikram. Esselüke Allahümme Bismikel azimel azam en terzugni rızgen helalen tayyiben bi rahmetike ya Erhamerrahimin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir