Paranın Bereketi İçin Okunacak Dua

Çok para kazanmaktan değil bereketli bir kazanca sahip olmak önemlidir. Kazancınızı bereketlendirmek için para bereketi duası okuyabilirsiniz.

Paranın Bereketli Olması İçin İslami Öneriler

Öncelikle bereketli para duası kadar dikkat ettiğiniz bazı konularda kazancınızın bereketli olmasını sağlayacaktır. İlk olarak helal para kazanmaya özen gösterin. Haram, paranın bereketini alıp götürecektir. İkinci olarak maddi durumunuz izin verdiği sürece zekat ve fitre verin ve ibadet sorumluluklarınızı yerine getirin. Kazancınızı sevdiklerinizle paylaşın ve cimri olmayın. Yine eğer ev ya da iş yerinde paranın bereketli olmasını istiyorsanız karınca duasını evinize ya da iş yerinize asabilirsiniz.

Paranın Bereketli Olması İçin Okunacak Dua

Siz de paranın bereketi için okunacak dua ile hayırlı kazanç sahibi olabilirsiniz. Bu duayı özel olarak okuyabilir ve kazancınızın bereketlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu dua aşağıdaki gibidir:

  1. Bismillahirrahmanirrahim
  2. Şehidallahü ennehu lâ ilâhe illâ hüve vel melâiketü.
  3. Ve ülül ilmi kaimen bil kıst.
  4. Lâ ilâhe illâ hüvel azizül hakim.
  5. İnneddine in”dallahil islam
  6. Ve mah”telefellezine utül kitabe illa min ba”di.
  7. Mâ câehümül ilmu bağyen beynehüm.
  8. Ve men yekfur bi âyatillâhi fe”innallahe seriul hisâb.

Duayı temiz bir kalp ve tam bir inanç ile okursanız Allah para bereketlendirme duası ettiğinizi duyacak ve hem hanenizde hem işyerinizde paranızın bereketinin bol olmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir