Dertlerden Kurtulmak İçin Dua

Sıkıntılarınızdan kurtulmak ve hayatınızda yolunda gitmeyen şeyleri yoluna koymak için sıkıntıdan kurtulma duası edebilirsiniz.

Sıkıntıdan Kurtulma Duası: İnşirah

Sıkıntılarınızdan kurtulmanızı ve zor işlerinizi kolaylaştırmada size yardımcı olan sıkıntıdan kurtulma duası ile sıkıntılarınızdan Allah’ın izniyle en kısa zamanda kurtulabilirsiniz. İnşirah duası ve cümle cümle Türkçe meali şu şekildedir:

“Bismillâhirrahmanirrahim(Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla) Elem neşrah leke sadrek(Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?) Ve vada’nâ ’anke vizrek. Elleziy enkada zahrek(Belini büken yükünü senden alıp atmadık mı?) Ve refa’nâ leke zikrek(Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi?) Feinne me’al’usri yüsrâ. İnne me’al’usri yüsrâ(Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. Zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.)Feizâ ferağte fensab ve ila Rab bike fer ğab(Boş kaldın mı hemen işe koyul ve yalnız Rabbine yönel.)”

Sıkıntıdan Kurtulma Duası Nasıl Kabul Olur?

Allah katına tüm kullarının duaları ulaşır. Allah duasını içten, içinde kötü bir niyet olmadan dua eden kullarının duasını kabul eder. Art niyetli ya da tam inanç ile edilmeye sıkıntı duası duanızın kabul olmamasına neden olacaktır. Bu nedenle her zaman dua okurken içinizde hiçbir kötü niyet olmadan, temiz ve samimi bir şekilde dua etmeye öze gösterin.

Sıkıntıdan Kurtulma Duası Kaç Kere Okunur?

Dua için özel bir okuma sayısı olmadığı için zora düştükçe dilediğiniz kadar sıkıntıyı geçirme duası olan inşirah suresini okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir