Sınavdan 100 Alma Duası Nasıl Olur

Sınavda başarılı olmak yada sınavdan 100 almak için sizinle paylaşacağımız duaları okuyabilir ve sınavdan önce Allah’tan sınavda başarılı olmak için yardım isteyebilirsiniz.

Sınavda Başarı Duası

Sınavdan 100 almak istiyorsanız Allah’ım, kolaylaştır zorlaştırma. Allah’ım hayırla sonuçlandır anlamına gelen Rabbi yessir velâ tuassir. Rabbi temmim bi’l-hayr duasını okuyabilirsiniz. Bu dua ile sınavda zorlandığınız soruları Allah’ın izni ile daha kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Zorlandığınız soruları çözmenizi kolaylaştıran sınavdan 100 alma duası sınavdan hemen önce okuyabileceğiniz bir duadır.

Sınavda Başarılı Olmak İçin Dua

Günümüzde pek çok öğrenci ve yetişkin devletin gerçekleştirdiği sınavlar aracılığı ile istedikleri okullara gidebilmekte ya da memurluklara atanabilmektedir. Sınava girerken okunacak dua olan”Rabbi edhılnî müdhale sıdkın. Ve ahricni muhrace sıdkın. Ve’c’al limin ledünke sultânen nasîrâ.” duasını ile sınavda başarılı olmak için Allah’tan yardım isteyebilirsiniz.

Sınavın Hayırlı Olması İçin Dua

Sınavınızın hayırlı geçmesini istiyorsanız Rabbim, bu işi bana hayırlı kıl ve bu işi bana kısmet kıl. Beni tek başıma bırakma anlamına gelen “Allahümme hır li vehter li vela teklini ala ihtiyari.” duasını okuyabilir ve sınavınızın hayırla sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sizinle paylaştığımız sınavda başarılı olma duaları ile sınavınızdan istediğiniz puanı alabilir ve Allah’ın takdiri ile istediğiniz okula yerleşebilir ya da dilediğiniz memuriyete atanabilirsiniz. Bu duaları sizinle paylaştığımız şekilde okursanız Allah’ın izni ile iş hayırlı olacak ise hayırla sonuçlanacaktır.

Sınavdan 100 Alma Duası Nasıl Olur” için bir yorum

  • Ocak 5, 2019 tarihinde, saat 1:46 pm
    Permalink

    Çok çok çalıştım birde dua edersem matematik sınavından 100 alırım inşallah ama çalışmadan sadece dua etmeklede olmaz sınavdan 100 almak. Onun için önce çalış

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir