Yaptığına Pişman Ettiren Dua

Sizi üzen ve bu durumdan pişman olmasını istediğiniz kişiler için etmeniz gereken sizi üzen kişiyi yaptığına pişman ettiren dua ile karşınızdakini Allah’a dua ederek pişman ettirebilirsiniz.

Sizlere kötülük yapan kişilerin pişman olmaları ya da onları sizin pişman etmeniz gibi bir durum söz konusu değildir. Bu alemlerin yaratıcısı ve yüce bir güce sahip olan Allah’a bu konuda sığınmak ve ondan yardım istemek her zaman yapmanız gereken ilk şey olmalıdır. Başvuracağınız diğer yöntemler ile sizler de günaha girebileceğiniz için ilerleyen süreçlerde bu konuda pişmanlık yaşamanız da kaçınılmaz olacaktır.

Sadece Allah’a Sığının

Sizleri üzen ve kötülük yapan kişilere karşı yapmanız gereken en önemli şey Allah’a dua etmektir.  Allah mutlaka sizlerin dualarını duyan ve ona cevap verendir. Eğer etmiş olduğunuz dualar kabul edilmedi ya da karşılığını göremediyseniz bunda üzülecek bir durum yoktur. Mutlaka bu işte hayırlısı budur deyip yolunuza devam etmeniz gerekecektir. Size kötülük yapanı pişman ettirecek dua için öncelikle namazınızı kıldıktan sonra Peygamber Efendimize salavat getirerek içten duayı etmeniz gerekmektedir. Eğer siz de Allah’ın sevgili kulları arasındaysanız ve karşınızdaki kişi size gerçekten kötülük etmişse mutlaka Allah o kişinin içerisine bir pişmanlık duygusu yerleştirecektir. Size kötülük yapanlara karşı okunacak dua ile birlikte mutlaka Allah’a sığınmanız ve ondan yardım istemeniz gerekmektedir. Allah sizin haklı olduğunuzu en iyi bilendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir