Tehlikeli İnsanlardan Korunma Duası

Tehlikeli insanlardan, büyüden, nazardan, kem gözden, beladan korunmak için günlük hayatta mutlaka etmemiz gereken dualar vardır.

Kötü insanların şerrinden korunmak için yapmamız gereken dua etmek ve rabbimize sığınmaktır. Yalnız kötü insanlardan değil, sihirden büyüden, kötülüklerden, nazardan, fitneden ve hastalıklardan korunmak içinde dua etmeliyiz. Bunlardan korunmak için edilmesi gereken birçok dua vardır.

Kötülüklerden Korunma Duası

Kötü insanlardan ve kötülüklerden korunmak için edebileceğiniz dualardan biri, hadisi şerifte de geçtiği üzere, ‘’Bismillahillezi la yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve la fissemai ve hüves-semiul alim’’ duasıdır. Bu duayı sabahları üç defa okuyana akşama kadar, akşam üç defa okuyana ise sabaha kadar hiçbir bela gelmez.

Bununla birlikte kötülüklerden ve kötü insanların şerrinden korunmak için Kureyş suresi okunmalıdır. Bu sure gün içinde mutlaka okunmalıdır. Bununla birlikte bir başka hadiste, “ Euzu bikelimatillahittammati min şerri ma haleka” duasını okuyana hiçbir zarar gelmez buyurur. Bu dualar mutlaka hayatımızın bir parçası haline gelmelidir. Bu surelerle birlikte edilmesi gereken dualar okunulması gereken sureler vardır.

Kötü insanlardan korunmak için felak, nas ve ihlas sureleri de okunabilecek surelerdir. Korkulu şeylerden korunmak için okunabilecek ayetlerden biri de Taha suresinin 37, 38 ve 39. Ayetleridir. Bu ayetlerinde faydası büyüktür. Mümkünse okunması ve yanında taşınması faydalı olacaktır. Tehlikeli insanlardan korunma duası mutlaka yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir