Utangaçlığı Yenmek İçin Dua

Utangaçlığı yenmek için pek çok yönteme başvurabilir ve aynı zamanda utangaçlığı yenmek için dua okuyarak Allah’tan yardım isteyebilirsiniz.

Utangaçlığı Yenme Duası

Ta Ha 20/25-28’de geçen ve Rabbim yüreğime genişlik ver, işimi kolaylaştır. Dilimdeki bağı çöz ki sözüm anlaşılsın anlamına gelen utangaçlığı yenme duası okuyabilirsiniz. Bu dua bilhassa utangaçlığı ve çekingenliği yüzünden kendisini ifade edemeyen kişiler için münasip bir dua olacaktır. Eğer utangaçlığınızı yenmek istiyorsanız; “Rabbişrah li sadrî ve yessir li emri vahlul ukdeten min lisanî yefkahu kavlî” duasını utangaçlığınızı yenmek için okuyabilirsiniz.

Utangaçlığı Yenme Duası İşe Yarar Mı?

Utangaçlığı yenme duasının işe yarayıp yaramadığını merak ediyorsanız. Şüphesiz Allah kendisinden yardım isteyen kullarının dileklerini geri çevirmeyecektir. Allah’ın kudreti her şeye yetecektir. Utangaçlıktan kurtulma duası inanılarak ve temiz bir niyetle okunursa sürece Allah dualarınızı işitecek ve kabul olmasını sağlayacaktır.

Utangaçlığı Yenme Duası Ne Zaman Okunur?

Duayı okumak için herhangi bir vakit öngörülmemiştir. Dolayısıyla bu duayı kendinizi çekingen hissettiğiniz ve utangaçlığınızı aşmak istediğiniz herhangi bir zamanda okuyabilir ve Allah’tan utangaçlığınızı yenmek için güç isteyebilirsiniz.

Utangaçlığı Yenme Duası Kaç Kere Okunur?

Utangaçlığı yenme duasının tesirini kuvvetlendirmek için herhangi bir tekrar sayısı öngörülmemiştir. Ancak duayı her gün namazdan sonra okursanız hem duayı düzenli bir şekilde okumuş olursunuz hem de böylelikle utangaçlık duası namazın tesiri ile şüphesiz Allah katında daha değerli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir