Big Bang Teorisi Doğru mu

Öncelikle Bing Bang denen şey neydi kısaca hatırlayalım, ondan sonra big bang teorisi doğru mu bakalım. Bilim adamı Stephen William Hawking teorisine göre evren büyük bir patlama sonucu meydana geldi, bu patlayan şeyin ne olduğu net olarak bilinmediği için Hawking  bunu bir noktacık şeklinde tanımlamıştır. Teorinin bu kısmına kadar ispatlanmış elle tutulur hiçbir şey yoktur.

Peki bu big bang teorisi neden ortaya atıldı, dünya üzerinde her şeyin fiziksel kimyasal ve biyolojik kurallara göre bilimsel bir izah şekli mevcuttur örneğin suyun 2 hidrojen 1 oksijenden oluştuğunu bunun yanında hidrojenin yapısında neler olduğunu oksijenin moleküler yapısının içeriğini hepsini bilimsel olarak bilmekte ve açıklamak tayız.

Fakat öyle bir nokta vardır ki o noktanın bilimsel açıklamasını nasıl meydana geldiğini hiç bir bilim adamı açıklayamamaktadır ve bütün bilim dallarının geriye doğru gittiklerinde vardıkları o kör nokta aynıdır.

Babanızın babası onun babası diyerek 10 milyar yıl geriye doğru gidersek ilk var olan ve türümüzün atası olan canlıya ulaşmış oluruz islam dinine göre bu canlı Adem dir kimine göre primatlardır kimine göre başka bir şeydir ama hiç kimse bunun cevabını net ve kesin olarak bilememektedir.

Milyar tane halkadan oluşan bir zincirin her halkası bir arkasındaki halkanın nasıl geldiğini bilir ama zincirin ilk halkası arkasına baktığı zaman maalesef bir şey göremeyecektir çünkü o zincirin ilk halkasıdır ve zincirin ilk halkasının nasıl meydana geldiğinin bilimsel hiçbir kanıtı yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir