Aldatılan Kadın Ne Hisseder?

Aldatılan kadın aldatılma durumuna göre pek çok farklı duygu hissedebilir ve pek çok farklı tepkide bulunabilir.

 1. İhanet Nedeniyle Gururu Kırılır

Erkek ve kadınların zihnindeki aldatılma algısı çok farklıdır. Aldatılan kadın ne hisseder sorusunun cevabı ise kadın ilk başta gururunun kırıldığını hisseder. Gururunun kırılması kadının aldatıldıktan sonra kendisini savunmasız, yalnız ve zayıf hissetmesine yol açabilir.

 1. Kadın Kendisini Suçlar

Gururun kırılmasının ardından kadınlar genelde kendilerine benim ne eksiğim vardı, neden benim yerime onu seçti tarzı sorular sorarak kendi eksikliklerini görebilecekleri ve kendilerini suçlayabilecekleri durumlar yaratırlar.

 1. Yoğun Öfke Patlaması

Kadınlar kendilerini suçlayarak kendilerini değersiz hissedebilir ya da aldatılma durumu karşısında çok daha fazla üzülebilir. Ancak bu değersizlik ve üzülme durumunun ardından çok yoğun bir öfke patlaması gelecektir. Bu öfke patlamasını kadın, partnerine yöneltebileceği gibi bu öfke patlamasından kaçınmak için bu durumu sindirerek içine atmaya çalışabilir.

 1. Durumu Kabullenme

Aldatılan kadın ne yapmalı diye merak ediyorsanız öncelikle durumu kabullenmelidir. Durumu inkar etmemeli, aldatıldığını ve durumun üstesinden nasıl gelmek istediğini seçmeli ve kararının arkasında durmalıdır. Durum karşısında en mantıklı tutum durumu kabullenmek, kendinizi suçlamamak ve ilişkinizin gidişatı konusunda karar vermek olmalıdır.

 1. İlişki Hakkında Karar Verme

Ancak böyle davranıp ilişkiye hiçbir şey olmamış gibi devam etmeye çalışırsa bu öfkenin patlaması çok uzun sürmeyecektir. Kadınlar eğer partnerlerine karşı öfke patlaması yaşarlarsa genel olarak ilişkiyi bitirme yönünde karar alırlar. Eğer öfke patlamasını tek başına yaşarsa olay sonucunda nasıl davranacağını kestirmeye çalışır. Aldatılan kadın ne yapar diye merak ediyorsanız eğer çok seviyorsa ve ayrılmak istemiyorsa ilişkisine devam kararı verebileceği gibi olayı sindiremeyeceğini düşünüp ayrılma kararı da verebilir.

Aldatılan Kadın Nasıl Güçlü Olur?

Aldatılan kadın nasıl güçlü olur diye merak ediyorsanız; aldatılmanın ardından kendinizi toparlamanız ve tekrar günlük hayatına dönmeniz için ipuçları paylaşacağız.

 1. Kendinizi Suçlama Hatasına Düşmeyin

Aldatılan kadın genel olarak kendisini suçlama ve kendisindeki bir eksiklik, ki bu eksikliği fiziksel, psikolojik olarak görebileceği gibi daha farklı eksiklik sebepleri de görebilir, nedeniyle bu durumun kaynaklandığını düşünme eğiliminde olacaktır. Siz siz olun bu hataya düşmeyin. Aldatılma durumunun sizden ya da sizin bir eksikliğinizden kaynaklandığını düşünmeyin.

 1. Duygularınızı Tahlil Edin

Eğer çok seviyorsanız ve ayrılmak istemiyorsanız bunun sizi güçsüz bir konuma düşüreceğini düşünmeyin. Partnerinizle gerekirse konuşun ve karşılıklı olarak birbirinizle anlaşarak bir daha bu durumu yaşamayacağınız bir ilişkiye başlamak için birbirinize bir şans verebilirsiniz. Eğer bu durumu gerçekten kabullenemeyeceğinizi düşünüyorsanız ve partnerinizden ayrılma fikri size kendinizi kötü hissettirmiyorsa o zaman partnerinizden ayrılabilirsiniz. Aldatıldığını öğrenen kadın kendisinin yetersiz olduğunu düşündüğünde daha güçsüz olma ve kendisini zayıf hissetme eğiliminde olur. Bu konuda sevdiklerinizin düşüncesinden değil tamamen kendi duygularınızdan yola çıkarak karar verin, unutmayın bu hayat sizin hayatınız ve ilişki de sizin ilişkiniz.

 1. Kendi Değerinizin Farkına Varın

Unutmayın, siz her şeyden ve herkesten daha değerlisiniz. Bu nedenle, kendi değerinizin farkına varın ve ilişkinizdeki erkek olsun ya da olmasın kendi ayaklarınızın üzerinde durabileceğinizin farkında olun. İlişkinize bağımlı olduğunuzu düşünmek kendi kararlarınızı vermenizde ve gücü elinize almanız konusunda size çok büyük engeller yaratacaktır.

 1. Kendinizi Sevin

Aldatılan kadın ne yapmalı diye merak ediyorsanız aldatıldıktan sonra sevdiğiniz ve sizi iyi hissettirecek şeyler yapın. Mesela alışverişe çıkın, tatile çıkın, çok sevdiğiniz bir kitabı tekrar okuyun. Kendinizi sevmenizi sağlayacak ve kendinizi değerli hissetmenizi sağlayacak faaliyetler yapın. Her şey kendinizi sevmekle başlar, kendi yaralarınızı kendiniz onarabilir ve kendi kendinizi yeniden yaratabilirsiniz.

Aldatılan Kadın Ne Hisseder?” için bir yorum

 • Ocak 3, 2019 tarihinde, saat 2:13 pm
  Permalink

  Hayatımda gördüğüm en güzel haber topluluğu tebrikler…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir