Evde zayıflamak için ne yapmalıyız

Evde yapılan her şey (iş anlamında) zordur, mesela evden iş yapmak, homeoffice çalışmak, ders çalışmak ve evde zayıflamak gibi çünkü insan evde iken tüm işlerini erteler.

Evin kişiye verdiği rahatlık ve tembellik ile yapılacak iş bir saat sonra yaparım, şu dizi bitsin yaparım, akşam yaparım, biraz uzanayım nasılsa yaparım gibi bahaneler ile ertelenir. O nedenle Evde zayıflamak oldukça zordur.

Hatta evde zayıflanmaz aksine kilo alınır ama ben güçlü iradeli biriyim diyorsanız elinizin altında bulunan buzdolabının kapısını zırt pırt açmam diyorsanız sizde evde zayıflayabilirsiniz.

Peki nasıl olacak bu iş, öncelikle şöyle düşünün sabah iş yerinize geç kaldığınız zaman patron ile karşılaşmamak için dua edersiniz doğrumu ve bu patron baskısı sizi sabah işinize erken gitmeye zorlar ama evden çalışıyorsanız yataktan çıkmak bile istemezsiniz.
Aynı şekilde evde zayıflamak için öncelikle erken kalkmalı ve bir plan program yapmalısınız ve bu plana sanki bir patronunuz varmış da siz plana uymayınca size ceza verecekmiş gibi düşünmelisiniz hatta bu görevi evdeki birine verebilirsiniz.

Siz kalkmadığınız zaman diyetinizi bozduğunuz zaman gizliden buzdolabının kapağını açmaya çalıştığınız zaman sizi uyaracak ve size istediği cezaları verecek birisi olmalı sizin evde zayıflamanız için patron vazifesi görecek birisi

Böylece evde zayıflamak için en önemli engeli aşmış oluyorsunuz. Onun dışında mutlaka bir uzmana danışarak kendinize bir diyet progamı hazırlatmanız en doğrusu olacaktır bilinçsizce kendi kendine yapılan diyetler farklı sağlık problemleri doğurabilir o nedenle bir uzmandan mutlaka destek alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir