Evliliğe Hazır Olduğumu Nasıl Anlarım?

Evlenme teklifi aldınız ve evliliğe hazır mıyım diye merak ediyorsanız evliliğe hazır olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı olacak bazı soruları kendinize sorabilirsiniz.

Doğru Kişi Mi?

Eğer evlenecekseniz ve evliliğe hazır mıyım diye merak ediyorsanız öncelikle doğru kişiyle evlenip evlenmediğinizi sorgulayın. Evliliğe zihinsel ve duygusal olarak hazır olsanız da evlenince sizi üzeceğini düşündüğünüz bir insanla evlenmeyi planlıyorsanız bu evliliğe hazır hissetmemenize neden olacaktır. Öncelikle kendinize doğru kişi mi sorusunu sorun.

Evlilik Düşüncesi Hakkında Ne Hissediyorsunuz?

Evlilik düşüncesi hakkında ne hissettiğiniz evliliğe hazır olup olmadığınız konusunda direkt olarak size bilgi verecektir. Evlilik düşüncesi sizi heyecanlandırıyorsa ve mutlu ediyorsa evliliğe hazırsınız demektir. Ancak evlilik düşüncesi sizde stres, panik ve korku duygular yaratıyorsa o zaman evlilik fikrini tekrar gözden geçirmenizde fayda vardır.

Evliliğin Sorumluluğunu Alabileceğinizi Düşünüyor Musunuz?

Evliliğe hazır olmak için öncelikle evlilik sorumluluğunu alabiliyor olmanız gerekmektedir. İkili ilişkilerden farklı olarak evlilik eşlerin birbirine yardımcı olurken bir yandan birbirlerinin sorumluluklarını üstlendikleri bir kurumdur. Bu nedenle evliliğin sorumluluğunu almaya hazır mısınız bunu düşünün.

Kendinizi Başkalarından Soyutlayarak Karar Verin

Evliliğe hazır hissetmemek gibi bir korkunuz varsa bu korkunuz asılsız olabileceği gibi gerçekten evliliğe kendinizi hazır hissetmediğinizi de gösteriyor olabilir. Bu nedenle evliliğe hazır olup olmadığınızı sorgularken evlenmeyi düşündüğünüz kişiden, ailenizden ve diğer insanların sizin üstünüzdeki beklentilerden tamamen kendinizi soyutlayarak kendi içinize dönerek karar verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir