Hayatı sevmek için nedenlerimiz

Hayatı sevmek için çok da düşünmek, neden aramak yersizdir. Çünkü hayat bize tüm sevgisini güzellikleriyle birlikte cömertçe sunar.

Doğarız ilk anne kokusunu severiz, Sonra ailemizin tüm fertlerini, Anne olmayı çok severiz sonrasında, Baba olmayı, çocuklarımızı. Her gün doğan güneşi. Dört mevsimi…Kışı, Sonbaharı, Yazı,İlkbaharı… Gökyüzünün maviliğini ve denizini turkuaz rengini, rengarenk çiçeklerin kokusunu, ağaçların yeşil renginin her tonunu, yağmurdan sonra toprak kokusunu, daha sonra seçimlerimizde yaşadığımız ikilemlerimizi, karmaşık hallerimizi, seçebiliyor olmanın verdiği özgürlüğü severiz.

Ve en çok da sevilmeyi severiz.

Yaşamın biz çaba göstermeden her gün her an verdiği güzelliklerin farkına varmaktır as olan. Hayat tüm mucizeleriyle bizi kucaklarken ve severken,sadece bizden onu sevmemizi bekler.Renkleri veren hayatı boyamak, renk vermek bizim seçimimize kalmışken,hangi rengi seçeceğimize yine sadece biz belirleriz.Boyarken siyahı da seçebiliriz beyazı da

Kendi dünyamızı kendi düşüncelerimizle ve eylemlerimizle yaratırız. O halde anlamlı, sevebileceğimiz bir hayata sahip olmak bir seçimdir. Mutlu olmak ya da mutsuz olmak da bir tercih iken hangisini seçmeye eğilimliysek ona göre bakar, ona göre yaşarız. Hayat bir dizi alışkanlıktan ibarettir. Hüzünlere bakmayı alışkanlık haline getirirsek güzelliklerin farkına varamayız. O halde sadece pozitife ve yaşımın güzel yanlarına odaklanmalıyız.

Hayatı sevmek için nedenlerimiz” için bir yorum

  • Kasım 28, 2018 tarihinde, saat 10:31 am
    Permalink

    Hayatı sevmek güzel şey bir de hayattan soğutan nefret ettirenler var onlardan uzak durun işte

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir