Lahananın Faydaları Madde Madde

Beyaz lahana lezzeti ve kokusu yönünden bir çok kişi tarafından sevilmese de insan sağlığına oldukça fazla faydası bulunmaktadır.  Bu yazımızda lahananın faydalarını madde madde anlatacağız Kış aylarının sebzesi olarak bilinen beyaz lahana aslında her mevsimde bulunabilen bir sebzedir. Lahananın Nelere Faydası Var? Sorusuna verilebilecek yüzlerce cevap vardır. Biz burada sizler için en önemlilerini topladık.

1- Bağırsak Hareketlerini Hızlandırır: Zengin lif kaynağı olmasından dolayı mide ve bağırsaklardaki sorunların çözülmesini destekler. Fazla kilosu olan kişiler beyaz lahananın çorbası ve yemeği ile hızlı şekilde lif kaynağı olması ve kalorisinin çok düşük olması nedeni ile fazla kilolarından kurtulabilir.

2- Kalbi Korur: Potasyum seviyesinin bir çok sebzeden daha fazla olması nedeni ile kalp hastalığına yakalanma riskini düşürmek için beyaz lahana tüketimini artırmak gereklidir.

3- Vücudu Toksinlerden Arındırır: Böbrek ve mesaneyi temizleme etkisi olan beyaz lahana en iyi diüretik ilaçlarla yarışacak seviyededir. İdrar söktürücü etkisi ile böbrek ve mesaneyi temizleme etkisi gösterir.

4- Diyabet Tedavisi: Beyaz lahanadan uzmanlara göre bir çok kür diyabet hastalığını geriletmek için yapılmaktadır. düzenli spor ve düzenli bir şekilde yapılan diyet ile kullanılan beyaz lahana kürü diyabetin gerilemesine hatta tamamen kaybolmasına destek olmaktadır.

5-Antioksidan Özelliği: Lahananın antioksidan özelliği bağışıklık sistemini koruyan özelliğini artırmaktadır. Kış aylarında sıklıkla tüketilen beyaz lahana kişinin kış hastalıklarından korunmasını sağlar ve metabolizması üzerinde büyük bir etki sağlar.

Lahananın Faydaları Madde Madde” için bir yorum

  • Kasım 30, 2018 tarihinde, saat 9:48 am
    Permalink

    Lahana bağırsaklar için çok faydalı özellikle lahana turşusunu sofranızdan eksik etmeyin derim güzel değinilmiş bir konu

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir