Olumlu Düşünmek Hayatımızı Nasıl Etkiler

Kişinin yaşamdan istediklerini alması için yaşam sürecini her zaman olumlu düşünerek geçirmesi gerekir. Negatif düşünceler her zaman kişinin dibe vurmasına neden olurken, pozitif düşünceler de insanın her zaman yaşantısının olumlu yönde gelişmesini sağlamaktadır. Olumlu düşünmek hayatımızı nasıl etkiler sorusuna uzmanların verdiği cevaplar maddeler halinde aşağıdadır.

 • Uzmanlara göre bağışıklık sisteminin kuvvetli olmasındaki en büyük etken olumlu düşüncelerdir. Bir rahatsızlığa yakalanmamak için sürekli olarak pozitif düşünce içinde olmak kişinin bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlar.
 • Başarı elde etmenin en büyük nedeni olumlu düşüncelerdir. Başarının gelmesi için çalışmak ve çalışma esnasında her zaman kişinin olumlu düşünce olarak başarabileceğini düşünmesi başarının anahtarı olarak kabul edilebilir.
 • Pozitif düşünceler içinde olmak çevresinde kişinin çok daha fazla arkadaşının olmasını sağlar, pozitif düşünceler kişinin kendi sağlığını koruduğu gibi, etrafındaki kişilerin sağlığını da koruma altına alır.
 • Yaşlanma sürecinde pozitif düşüncede olan sürekli olarak her haline şükreden kişiler, parkinson, alzheimer ve demans gibi hastalıklara yakalanmazlar. Uzmanlara göre bu hastalıklar yaşam hususunda umutsuzluk içinde olan yaşlı kişilerin yakalandığı hastalıklardır.
 • Yaşamında sürekli olarak olumlu düşünen kişiler mutlu kişilerdir, bu kişiler hem evlilik yaşantılarında hem de iş yaşantılarında istediklerine kavuşabilen kişilerdir. Olumlu düşündükleri için bu kişilerin çevrelerindeki kişiler de her zaman kendilerini mutlu hissederler.
 • Tüm olumsuzları çözmek için yaşamda olumlama yapmak olumsuzluklar ile sık sık karşılaşmamayı sağlar.

Nasıl olumlu düşünebilirim başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz

Olumlu Düşünmek Hayatımızı Nasıl Etkiler” için bir yorum

 • Kasım 28, 2018 tarihinde, saat 10:34 am
  Permalink

  Olumlu düşünmek keşke mümkün olabilse beynimiz o kadar stresle dolu ki onlardan sıyrılıp olumlu düşünebilmek çok zor

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir