Aldatılan Kadın Ne Yapmalı?

Aldatılan kadın nasıl tepki vermeli? Sevdiğiniz kişiyi sizi aldattığında izleyebileceğiniz birkaç tutum vardır.

  1. Kendinizi Suçlamayın

Aldatılan kadın ne yapar diye merak ediyorsanız genelde kadınlar aldatıldıklarında kendilerini suçlarlar. Sevdikleri erkeğe yetemediklerini ya da bir şeyleri yanlış yaptıklarını düşünürler. Siz bu hataya düşmeyin. Aldatılmak yeterince gurur kırıcı ve ağır bir süreçken bir de kendinizi suçlarsanız işin içinden çıkamayabilirsiniz.

  1. İnkar Aşamasına Geçmeyin

Kendinizi suçladıktan sonra sanki hiçbir şey olmamış gibi bir illüzyon yaratarak ilişkinizi devam ettirmek isteyebilirsiniz. Bunu yapmayın. Eğer ilişkinize devam etmek istiyorsanız da durumun bilincinde ve farkında olarak devam edin.

  1. Partnerinizle Konuşun

Bu adım pek çok kadın için çok zor olabilir. Ama aldatıldığınız zaman partnerinizi karşınıza alın ve neden sizi aldattığını, eğer ilişkiye devam etmeyi düşünüyorsanız aldatıldıktan sonra ne yapmalı ona karar verin.

  1. Ani Kararlar Vermeyin

Pek çok kadın aldatıldıktan hemen sonra ayrılmak ya da boşanmak ister. Siz bu hataya düşmeyin. Düşünmek için kendinize zaman verin eğer sindiremeyeceğinizi düşünüyorsanız ve partnerinize karşı bir duygu beslemiyorsanız ayrılabilirsiniz. Ancak partnerinize karşı hala yoğun duygularınız varsa ayrılmak kendinizi daha kötü hissetmenize neden olabilir.

  1. İlişkiye Devam Edecekseniz Partnerinizi Boğmayın

Aldatılan kadın ne yapmalı diye merak ediyorsanız eğer partneriniz aldattığı için pişmansa ve gerçekten ilişkinizi onarmak istiyorsa onu sürekli arayıp nerede olduğunu sormayın ya da biraz işten geç geldiğinde ona kızmayın. Aynı şekilde hatasını sürekli yüzüne de vurmayın. Bu ilişkinizi kötü bir noktaya getirebilir. Bunun yerine ona güvendiğinizi ya da en azından güvenmeye çalıştığınızı gösteren davranışlarda bulunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir