Babama istediğimi nasıl yaptırırım veya aldırırım

Babaların çocukları için yapamayacağı fedakarlık yoktur. Çocuğun varlığı ile birlikte tüm dikkatleri, odak noktaları çocukları olur. Ferah içerisinde yaşamaları için çaba harcarlar. Onun için babanız istediğinizi yaptırmak veya aldırmak çok zor bir durum değildir

Okul çağında derslerinde başarılı bir öğrenci olmasını beklerler. Çocuklar büyüyüp,gelişimleriyle ve okul ,arkadaş çevresini etkileşimiyle birlikte babadan isteklerde bulunmaya başlarlar.

Bu istek bazen yani bir oyuncak, bazen yeni bir tablet olur. Peki, ne yapılmalıdır ki! babaya yeni bir (oyuncak, tablet,telefon…) aldırabilelim?
Çocuğun bir eşya aldırma isteğini baba çoğu kez bir bütçe ayırıp, seve seve yerini getirir. Ancak bütçe olarak aile gelirine göre yüksek bir tutar ise genellikle isteği erteler ya da reddeder. Bu durumda:

Hemen hepimiz çocukluğumuzda bize verilen harçlıklardan para biriktirmemiz gerektiği söylenir, alışkanlık kazanmamız için kumbara alınırdı. İstenilen eşyayı aldırabilmek için para birikiminin olduğu kumbarayı ortaya koyarak, babadan yardım bekleme olarak gösterilebilir. Çocuğun bu tutum ve davranışı aile fertleri tarafından hoş karşılanır.

Çoğu kez de kumbaradaki para ailenin şevkatli yaklaşımı ile harcanmaz. Bir diğer önemli unsur ise; zamanlamadır.
İstek için babanın motivasyonunun iyi olduğu bir zaman diliminde dile getirilmesi de önemlidir. Onun gülümsemesini sağlayabilirseniz isteği aldırmak da biraz daha kolay hale gelecektir. Babayla geçirilen güzel, neşeli ve eğlenceli bir günün sonunda keyifli bir halinde isteğin söylenmesi doğru ve yerinde olacaktır.

Kısaca babanıza istediğiniz bir şeyi aldırmanın en iyi yolu onun en keyifli olduğu anı kollayıp o anda isteğinizi söylemeniz olacaktır. Tabi ki isteğinizi tatlı bir dil ile ifade etmeyi unutmamanız lazım

Kız babasını nasıl ikna edebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir