Boşanmak İsteyen Kadın Nasıl Davranır?

Boşanmak isteyen kadının davranışları hem evde hem de ev dışında günlük hayatında birtakım işaretler ile kendisini belli edecektir.

Kadınlar Boşanma Sürecinde Nasıl Davranır?

Boşanma süreci hem kadınlar hem de erkekler için genel olarak ağır geçen bir dönemdir. Genel olarak boşanma sürecinde kadınların psikolojisi gelgitli olacaktır. Eğer evliliğin bitmesinin en doğrusu olduğunu düşünüyorsa bu durumda evliliğin bitmesi kadının psikolojisini rahatlatacaktır. Ancak boşanmak istemeyen kadın boşanma sürecinde genel olarak gergin, mutsuz ve depresif hali ile dikkat çekecektir.

Boşanmak İsteyen Kadın Davranışları

Günümüzde boşanma sebepleri erkeklerin davranışları yüzünden olabileceği gibi kadınların davranışları yüzünden de olabilir ya da çiftler birlikte evliliklerini sonlandırma kararı alabilir. Boşanmak isteyen taraf kadınsa eşinizin boşanmak istediğini başta size soğuk davranmasından, size yaklaşmamasından ve sizinle geçirdiği zamanı minimalize etmeye çalışmasından anlayabilirsiniz. Duygusal açıdan soğuk davranma boşanmak isteyen kadın davranışı olup birlikteliğinizin sonuna yaklaştığınızı bu şekilde kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Boşanma Sürecinde Çiftler Nasıl Davranmalı?

Her birlikteliğin başladığı gibi bitebileceğinin de bilincinde olunmalı ve çiftler birbirine boşanma sürecinde daha fazla acı çektirmemelidir. Bu şekilde davranmak boşanma sürecini uzattığı gibi boşanma süreci sonrası kadın ve erkeğin iletişim problemi yaşama, özgüven eksikliği, depresyon ve öfke sorunları yaşamasına neden olmaktadır. Bu nedenle boşanmak isteyen kadın ya da erkek olsun çiftlerin konuşarak ortak bir paydada buluşması boşanma süreci sonrası psikolojik rahatsızlıklardan koruma sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir