Çocuklarla Evde Oynanacak Oyunlar

Teknoloji çağında yaşamamızın olumlu yönleri olduğu gibi olumsuz yönleri de vardır. Çocuklar özellikle kış aylarında dışarı çıkamadıkları için neredeyse tüm vakitlerini telefon ya da bilgisayar başında geçirmektedir. Böylece ortaya teknoloji bağımlısı olan yeni bir nesil çıkmaktadır. Çocuklarınızı bu bağımlılıktan onlarla vakit geçirip oyunlar oynayarak koruyabilirsiniz. İşte sizler için çocuklarınız ile oynayabileceğiniz 3 güzel oyun önerisi.

  1. Sıcak / Soğuk oyunu

Sıcak – Soğuk oyunu için bir nesne bulup saklamanız gerekmektedir. Saklanan nesne çocuklarınız tarafından bulunarak oyunun ilerlemesi sağlanır. Çocuklarınızın saklanan nesneyi bulmaları konusunda sıcak ya da soğuk diyerek onlara yardımcı olursunuz. Oyunun ismi de buradan gelmektedir.

  1. Saklambaç oyunu

Saklambaç yıllardan beridir oynanan ve eğlencesinden hiçbir şey kaybetmeyen oyunlardan biridir. Özellikle belli bir ya grubundaki çocuklar bu oyun ile oldukça fazla eğlenmektedir. Çocuklarınız ile saklambaç oynayıp onların saklanmak konusunda hayal güçlerini de geliştirebilirsiniz.

  1. Bom oyunu

Bom, saymayı öğrenmiş olan çocuklarınızla oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlar arasındadır. Bunun için rakamları 5’li ya da 10’lu olarak ayırmanız gerekmektedir. İşi zorlaştırıp onların sayma becerilerini artırmak için katları 7 ya da 8 gibi rakamlardan da belirleyebilirsiniz. Oyun için yapılması gereken tek şey belirlenmiş olan rakam ve onun katlarına sıra gelindiğinde Bom denmesidir. Bom yerine rakamın kendini söyleyen taraf kaybetmiş olacaktır. Sıra ile gidilen oyunda rakamların hızlıca söylenmesi hem eğlencenin hem de şaşırma sayılarının artmasına neden olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir