Karısını Seven Erkek Neden Aldatır?

Aldatıldığınızı öğrendiniz ve kocanızın sizi neden aldattığını mı merak ediyorsanız. Kocanızın sizi aldatmasına yol açacak aldatma nedenleri birbirinden farklı olabilir.

Yeni Bir Heyecan Peşinde Koşmak

Evliliğin kendisini evcilleştirdiğini ve eski heyecanın kalmadığını düşünen erkekler eşini aldatma düşüncesine kapılabilir. Bu durumda genellikle cinsel tatmin üzerinden tek gecelik ilişkiler yaşayacaktır. Bu durumda erkeğin istediği şey tekrar özgür olduğunu ve yeni heyecanlar yaşayabileceğinin bilincini kazanmak olacaktır. Ancak bu durumun ardından genellikle çok yoğun bir pişmanlık gelecektir; çünkü ortada duygu ve his olmadan, aniden beliren bu istek daha sonra erkeğin kendisini iradesiz ve sadakatsiz hissetmesine yol açacaktır.

Arkadaş Çevresinin Etkisi

Eşinizin arkadaşları da aldatan erkek durumunun havalı ve çekici olduğu fikrini eşinize aşılayabilir. Pek çok durumda olduğu gibi bu durumda da kötü arkadaş çevresinin etkisi çok büyüktür. İlişkisinin kendisini bağladığını ve kısıtladığını düşünen kocanız sizi aldatma fikrine ilk başta tepki gösterse de durumu kafasında kabullenmesini sağlayacak kişiler yanında olacaktır. Arkadaşlarının deneyimlerini dinleyen erkek sizinle yaşadığı en ufak bir tartışmada arkadaşlarının önerisi üzerine rastgele bir kadınla ilişki yaşayabilir.

Başka Bir Kadının Büyüsüne Kapılmak

Erkek neden aldatır diye merak ediyorsanız; erkek aynı zamanda beraber çalıştığı ya da gün içerisinde pek çok kez karşılaştığı bir kadına karşı duygusal ya da fiziksel olarak bir çekicilik hissedebilir. Ancak sizi sevdiği için bu fikre karşı ilk başta dirense de yine ufak bir tartışma ya da bir anlık bir iradesizlik kocanızın sizi aldatmasına neden olabilecektir. Bu durumda erkeğin karşısına sürekli sizi aldattığını hatırlatacak bir kişi çıkacağından erkek ilk iki duruma göre çok daha fazla vicdan azabı çekecektir.

Karısını Seven Erkek Neden Aldatır?” için bir yorum

  • Aralık 23, 2018 tarihinde, saat 8:03 pm
    Permalink

    Karısını seven erkek aldatmaz, çünkü kıyamaz. Aldatıyorsa sevmiyordur, umursamıyordur. Bu tamamen kendi tercihidir. Bahane uydurmayalım…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir