Kaynana İle İyi Geçinmenin Yolları Nelerdir

Her anne ve babanın en büyük dileklerinden biride, çocuklarının iyi bir eş ile yuva kurmasıdır. Kayın validelerin kendi gelenek ve kültür yapısına uygun bir gelin istemeleri, tercihlerin ilk sıralarında yer alıyor.

Gelin, nişanlılık evresinden itibaren aileyi tanımaya çalışıp, uyum sağlama içerisinde olmalıdır. Her ailenin kültürü ve anlayışı, ailede konuşulmasa da bazı ilkeleri vardır.

Örneğin, hafta sonlarında kahvaltıda ailenin bir araya gelmesi gibi. Gelinin aileye ait bu ilkeleri çözüp, uyum sağlamaya çalışması gerekir.

Peki, Kaynana İle İyi Geçinmenin Yolları Nelerdir

Her anne, çocuklarını hayatının merkezine koyar. Merkezinde hissettiği çocuğu (oğul) tarafından ikinci plana atılmak, son derece onu kırılgan bir hale getirebilir.

Kayın validenin geline karşı tavırlı davranışlar sergilemesi altında yine bu kırgınlık yatar. Bu durumla karşı karşıya gelmemek için onu düşündüğünüzü yine mesafeyi koruyarak telefonla aramak, özel günlerde hediye almak veya bir yemek organize etmek gereklidir.

Kayın valide eğer gelini her fırsatta yargılayıp, eleştiriyor, ortamlarda küçük düşürmeye çalışıyorsa, gelinin net tavırlarla kırıcı olmadan mesafe koyması gerekir. Sorunu eşe ayrı olarak dile getirmesi,anneyle konuşulması sağlanmalıdır. Olayı, çözümleyebilecek olan yine eştir.

Kayın valideyle karşı karşıya girilebilecek gergin tartışma tüm aile üyelerini huzursuz edecektir. Aile huzurunuz doğrudan etkilenecektir. Bir araya gelindiği dönemlerde oğluna ve torununa büyük ilgi gösterip, yine sizi ikinci plana atıyorsa sevilmediğinizi hissettiriyorsa, bırakın sevmesin. Unutulmamalıdır ki! karşılıklı yaşanabilecek her tartışma sizin kendi aile huzurunuzun bozulmasına sebep olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir