Kızını Vermeyen Baba Nasıl İkna Edilir?

Sevdiğiniz ile ailesinin onay vermemesi üzerine kavuşamıyor musunuz? Sizler ile kızın ailesini ikna etme yöntemleri paylaşacağız.

 1. Neden Kabul Etmediklerini Sorgulayın

İlk adım olarak neden kızın ailesi beni istemiyor diye sorgulayın. Bunun sebebi bir işinizin olmaması gibi kolay çözülecek bir nedense bu sorunu çözerek sevdiğiniz kızın ailesini ikna edebilir ve sevdiğiniz kız ile evlenebilirsiniz. Bu nedenle ilk olarak nedenleri sorgulayıp buna göre bir strateji geliştirmeniz de fayda vardır.

 1. Babanın samimi olduğu aracı olacak kişiyi bulun

Eğer sizi kabul etmeme nedenleri sizin çözebileceğiniz bir konu olmayıp kızın babasının kişisel yargıları ise bu durumda babanın görüşlerine önem verdiği bir aile büyüğü bulmaya çalışın. Örneğin kızın büyük amcası sizin evliliğinizi uygun görüp kızın babası ile konuşursa kızın babası hemen yumuşamasa da zamanla evliliğinize daha sıcak bakabilir. Bu nedenle kızını vermeyen baba nasıl ikna edilir diye merak ediyorsanız sizi seven bir aile büyüğü ya da kızın babasının görüşüne saygı duyduğu birisi varsa bu kişiler ile iletişime geçmeniz bu konuda size yardımcı olacaktır.

 1. En Önemlisi Sabırlı Olun

Her baba için kızı özeldir. Zaman içerisinde kızının sizi sevdiğini görünce fikirleri yumuşayabilir ve izdivacınıza karşı çıkmayabilir. Bu nedenle sabırsız bir şekilde hareket ederek babayı daha da kızdırmak yerine daha sabırlı ve ılımlı ancak kararlı bir duruş sergilemeniz ailenin kızı vermesi için izleyebileceğiniz en stratejik yol olacaktır.

 

Kızını Vermeyen Baba Nasıl İkna Edilir?” için 2 yorum

 • Ocak 2, 2019 tarihinde, saat 8:21 pm
  Permalink

  Bence sabırlı olun her anne baba kızını oğlunu evlendirirken biraz çekimser olabilir ama kız babalarından kızlarını istemek pekte kolay birşey değildir çünki kızlar babaları için çok özeldir. 🙂

  Yanıtla
 • Geri bildirim: Babama istediğimi nasıl aldırırım | YazarZade

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir