Terk Eden Erkeğe Nasıl Davranmalı?

Terk edilmenin yol açtığı hayal kırıklığı, bir insanın hayatta hissedebileceği en üzücü duygulardan bir tanesidir. Terk edilmek, insanı derinden etkileyen ve çaresizlik duygusuna sebep olan sarsıcı bir deneyim.

Bir anda yüzüstü bırakılmak ve istenmeyen bir kişi olmak kişilerde güven problemine yol açabiliyor.

Kadının terk edilmenin verdiği acının üstesinden gelmesi, erkeği yeniden kazanma isteği ile birlikte hayatına kaldığı yerden devam ettirmesi hiç de kolay değildir.

Peki! terk eden erkeğe nasıl davranmalı? Nasıl davranırsak geri döner?

Kesinlikle aramamalı, mesaj atmamalı ve sosyal medyadan irtibat kurmamalısın. Çok çok zorunlu hallerde aramak durumunda kalınırsa mümkün olduğunca kısa görüşüp, sadece aradığın konu hakkında konuşmalısın.

Mesafeli “ iyi günler ya da iyi akşamlar “ diyerek telefonu ilk sen kapatmalısın. Eğer o ararsa, bir bahane söyleyip, acele bir işin varmış gibi davranarak telefonu kapatmalısın. Bu davranışın şaşkınlık ve şok etkisi yaratacaktır.

Onunla birlikteyken görüşmeni istemediği arkadaşlarınla tekrar görüşmelisin. Arkadaşlarınla kendisinin gitmeni istemediği yerlere gitmeli, eğlenmelisin. Ortak arkadaşlarınız nerelere gittiğini, neler yaptığını ona mutlaka söyleyeceklerdir.

Bu davranışların hayatını hep onun istediği gibi planlamadığını, şekillendirmediğini görmesini sağlayacaktır. İşten, okuldan arta kalan zamanını hobilerine zaman ayırmalısın.

Böylece onsuz da hayatına devam ettiğini fark edecektir. İlişki sonrası dik duruşun senin hatalı hissetmediğinin kanıtı olacaktır.

Seni görmesini sağlamak için onun bulunabileceği yerlere gitmekten çekinmemelisin. Cıvıl cıvıl keyifli, neşeli hallerin ve bakımlı görüntün eski sevgilinin “ben kimi terk ettim “ demesine pişmanlık duymasına sebep olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir