Başarının Sırrı Zeka Mı Çalışmak Mı?

Başarıya giden yolun zekadan mı yoksa çalışmaktan mı geçtiği eski zamanlardan bu yana tartışılagelen konulardan biridir. Başarının sırrı zeka mı çalışmak mı konusu, tartışmalarda karşılıklı tarafların haklı olduğu yönler olması bu konuyu nihayete erdirememektedir. Sizler için iki tarafın savunduğu tezleri bir başlık altında topladık.

Başarının Sırrı Zeka!

Başarı sırrı olarak zekanın görülmesi bu alanda ince düşünülmesini de beraberinde getirmektedir. Çünkü zeka oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Kişiler matematiksel, görsel ya da bedensel farklı zeka türlerine sahip olabilmektedir. Kişiler zekalarına uygun bir iş ya da eğitim sahasında kendilerini çalışmadan da kolay bir şekilde gösterebilmektedir. Başarının sırrının zekadan geçtiğini savunanlar öncelikle insanların hangi tür bir zekaya sahip olduklarını bilmelerini istemektedir.

Başarının Sırrı Çalışmak!

Başarının sırrının çalışmaktan geçtiğini düşünenler farklı örneklerle tezlerini savunmaktadır. Örneğin yapılan incelemelerde Çin nüfusunun ortalama zekasının çok yükseklerde seyretmediği öğrenilmiştir. Ancak çalışkan bir millet olan Çinliler dünya çapında başarıları ile konuşulmaktadır.

Aslında başarının sırrı olarak zeka ve çalışmak bir arada düşünülmelidir. Çünkü bir insanın zeka seviyesi ortalama düzeyde ise üzerine emek vererek istediği her işin üstesinden geleceği kesindir. Bu neden yüzünden özellikle benim kapasitem bu ya da zekam uygun değil gibi bahanelere sığınmak yerine kişisel çalışma programları oluşturulmalıdır. Bireyler, hedeflerine adım adım yaklaşarak aslında içlerinde olan potansiyeli de çıkarıp öz güvenlerini artırabilmektedir. Siz de üşengeçliğin izin arkasına saklanmak yerine belli bir rotayı izleyerek istediğiniz her şeyi elde edebilirsiniz.

Başarının Sırrı Zeka Mı Çalışmak Mı?” için bir yorum

  • Mart 1, 2019 tarihinde, saat 2:47 pm
    Permalink

    bence hem çalışmak hem zeka ikiside çok önemli ve ayrıca yazınız çok güzel

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir