Ders Çalışmaya Başlamanın Yolları

Evet sosyalleşmek, gezmek, bilgisayarlarda vakit geçirmek size kolay geliyor olabilir. Ama artık ders çalışmaya başlamak için zaman gelmedi mi?

Ders çalışmaya başlamak için gereken 6 madde öğrencilerin motivasyonunu arttırmakla birlikte, yaşamın gerçeklerinin fark edilmesini de sağlar. İşte size ders çalışma vaktinin yaklaştığını işaret eden detaylar.

 1. Bu Süreç Sizi Bağımsızlığa Ulaştıracak

Her vazgeçişinizde aklınıza gelmeli, ders çalışmak sizi kariyer sahibi yapmak için çok önemli. Kariyerinize odaklanın ki sonraki hedeflerinizi gerçekleştirecek paranız ve itibarınız olsun!

 1. Zamanınızı Boşa Harcamayacaksınız

Telefonla ya da bilgisayarla harcadığınız zaman boşa giden zamandır. Bu zamanı doldurmak için de ders çalışmaya başlamak gerekir. Ders çalışmaya başlamak için asla geç değil. Hemen siz de açın kitabınızı, okuyun.

 1. Kariyerinize Giden Yol Derslerdir

İster şarkıcı olma hayalini kurun ister mühendis. Her açıdan yapmanız gereken şey derslere odaklanmaktır. Derslerinize odaklandığınızda başarıya giden yolun bu olduğu ve sadece belirli bir süre çalışmanız gerektiği aklınızda olmalıdır.

 1. Emeğinizin Karşılığını Alacaksınız

Ders çalıştığınızda emeğinizin karşılığını alırsınız. Ne kadar çalışırsanız o kadar puan alırsınız ve bu puanlama sizin yaşam planınızdaki üniversite hayatınızı etkiler.

 1. Sınav Zamanı Yaklaşıyor

Sınava son bir hafta kala çalışmanız işinize yaramayacaktır. Siz siz olun erkenden davranın ve güzel bir çalışma programı planlayın. Bu plan dahilinde sınav zamanınızda zor durumda kalmamış olursunuz.

 1. Ailenizi Sevindirir

Ailenizi sevindirmek istediğinizde en güzel yol sınavlardan aldığınız yüksek notlar olacaktır. Her aile, çocuğunun okuldaki başarısıyla övünür. Siz de ders çalışmak için motivasyon olarak hedeflerinizi seçebilirsiniz.

Ders Çalışmaya Başlamanın Yolları” için bir yorum

 • Kasım 30, 2018 tarihinde, saat 10:01 am
  Permalink

  Öncelikle dersi sevin ondan sonra çalışmaya kendiliğinizden başlarsınız öncelikle sevdiğiniz derslerden başlayın çalışmaya faydasını

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir