İş Görüşmesinde Nasıl Konuşulur?

İş görüşmesine gidecekseniz, işe uygun görülmeniz için iş görüşmesinde nasıl davranmalı ve nasıl konuşmalı gibi sorularınızın cevabına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  1. Öncelikle Kendinize Güvenin

Eğer iş görüşmesinde başarılı olmak istiyorsanız başta kendinize güvenmeniz gerekecektir. Kendinize güvenmezseniz, çekingen ve özgüvensiz davranırsanız bu işvereninizin de size güvenmemesine neden olacaktır. Her zaman kendinize ve yeteneklerinize güvenerek iş görüşmesine gidin. Aynı zamanda kendinize güvenmeniz iş görüşmesinde kendinizi daha rahat bir şekilde ifade edebilmenizi sağlayacağından dikkat etmeniz gereken en önemli şey kendinize güveninizin tam olmasıdır.

  1. Sorulan Sorulara Net, Yeterli ve Doğru Cevaplar Verin

İşveren tarafından size yöneltilen soruların cevaplarını verirken beklediklerinden az ya da daha fazla cevap vermeyin. Gerektiğinden az bilgi vermek işvereninizin sizi yetersiz bulmasına neden olabileceği gibi gereğinden fazla detaylar ve ayrıntılar ile cevap vermek işvereninizin dikkatinin dağılmasına neden olabilir. Bu nedenle iş görüşmesinde nasıl konuşmalı diye merak ediyorsanız iş görüşmelerinde işverenin istediği sorulara olabildiğince net, yeterli ve doğru cevaplar verin.

  1. Beden Dilinizi Kullanmaktan Çekinmeyin

Gerek günlük hayatta gerek iş hayatında konuştuğumuz sözler kadar bu sözleri ifade ederken kullandığımız beden dili de çok önemlidir. Konuşma sırasında beden dilinizi kullanmanız hem kendinizi daha rahat bir şekilde ifade edebilmenizi sağlar hem de işvereninizin dikkatini üzerinize toplamanız konusunda size yardımcı olur. Beden dili iş görüşmesi konuşması bakımından şartları ve işvereninizin sizin hakkındaki görüşünü lehinize çevirmenizi sağlayacaktır.

İş Görüşmesinde Nasıl Konuşulur?” için bir yorum

  • Ocak 2, 2019 tarihinde, saat 8:26 pm
    Permalink

    İşi dilenir gibi istemeyin sizin onlara değil onların size ihtiyacı varmış gibi bir tavır içerisinde olun ve rahat olun.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir