İşe Kabul İçin Okunacak Dua

Dua Arapça bir kelimedir, çağırma manası taşır. Dua etmek Allah’tan istemek her zaman Müslüman ve Allah’a inanmış insanların isteklerinin kabulü için yaptıkları bir ibadettir. Dua Allah ile kul arasında irtibatın kurulmasını sağlamaktadır. Peygamber Efendimiz bir hadisi şerifinde; “Allah’tan her türlü dileğinizi isteyin, hatta ayakkabınızın bağcığı koptuğunda bile.” buyurmuştur.

İşe Kabul Edilmek İçin Hangi Dua Ve Sureler Okunur?

İyi ve kariyerli işlerde çalışmak ve bol para kazanmak her çalışanın hedefidir. Peygamber Efendimiz  “Dua mü’minin silahıdır” buyurmuştur. Ahiret hayatını iyi olmasını Allah’tan dua ile istediğimiz gibi, dünyada en iyi şekilde gerçekleştirmek istediğimiz şeyleri de Allah’tan dua ile istemeliyiz.

Vakıa Suresi: Vakıa suresi iş başvurularına gitmeden önce 3 kez okunmalıdır.

Yasin Suresi: Kişi iyi bir işe girmek istiyorsa Yasin suresini bir hafta öncesinden günde yedi kez olmak üzere iş bulana kadar okumalıdır.

Besmele: 51 adet besmele iş görüşmesi süresinden bir müddet önce okunmalıdır.

Ayetel Kürsi: Ayetel kürsi okunması en makbul ayetlerden birisidir. Ayetel kürsi iyi bir işe girmek isteyen kişiler tarafından günde 41 defa okunmalıdır. Ayetel kürsiyi iyi bir işe kabul edilmek için 4444 defa okumak da duanın kabulü için önemlidir.

Kişi her ne için dua ediyorsa o duada sebat etmek önemlidir. Dua kabul olmadı diye bırakmak ve duaya devam etmemek duanın aslına aykırıdır. Dua ederken Allah’tan ne istiyorsak mutlaka sabırlı olmak gerekir. Bu dünyada duanın kabulünü görmemek duanın bereketini ahrette görebileceğimiz anlamına gelmektedir.

İşe Kabul İçin Okunacak Dua” için bir yorum

  • Aralık 9, 2018 tarihinde, saat 10:50 am
    Permalink

    Allah herkesin dualarını kabul etsin gerçekten iş bulmak günümüzde pekte kolay değil her şey kısmet hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir