İşimi nasıl daha iyi yapabilirim

İşimizi daha iyi yapmak her şeyden önce çalıştığımız yere olan sorumluluğumuzu gösterir onun dışında kariyer hedeflerimizde ki önceliğimiz ister yönetici, ister çalışan olalım işimizde ilerlemek ve gelişme göstermektir. Onun için işimi nasıl daha iyi yapabilirim sorusunu kendimize her zaman sormalıyız.

İşimizde daha iyi olmak istememizin nedeni, elbette ki! mesleki başarı kazanmaktır. Bu noktada amaç ve hedefleri belirlemek ilk koşuldur. Ulaşılmazı zor büyük hedeflerin yerine, kişinin rasyonel hedefler seçmesi daha yerinde bir karar olacaktır.

En önemli adımlardan bir diğeri ise, işinizle ilgili mesleki dinamikleri yükseltmek için her türlü bilgiyi araştırıp, öğrenmek olmalıdır.

Öğrenilen bilgiyi işinizde uygulamak için pozisyonunuz dışında  uygulayabileceğiniz  bir görevde yer almak, fırsatlar yaratmaya çalışmak önemlidir. Fırsatları değerlendirdiğinizde hem iş yerinizdeki pozisyonunuzda deneyimli hem de istediğiniz başka bir konuma geçme şansına sahip olabileceksiniz.

Yeterlilik duygusu sizde, işinizi daha çok sevmenize ve daha verimli çalışmanız gibi  yansımalar yaratacaktır. Yeni güzel olanakları beraberinde getirecektir.

Bir diğer önemli adım ise, mesleki yeterlilik için kurslara katılıp, eğitim görerek, gerekli sertifika ve belgeleri alarak yetkin bir seviyeye ulaşma amaç edinilmelidir. Mesleki yeterlilik için çalışma hayatı boyunca sürekli araştırma, öğrenme ve gelişim içerisinde olunmalıdır.

Kendinizi ne kadar çok gelişim içerisinde hissederseniz, iş fırsatları önünüze çıkacak, daha çok para kazanacak ve beraberinde hedeflerinize daha çabuk varacaksınız. İş yerinde daha çok fark edilip, parlayıp istediğiniz başarıya ulaşacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir