Kredi Kartı Borçlarını Azaltmanın 3 Yolu

Kredi kartı ekstreleri her ayın belirli günlerinde geliyor ve ödeme tarihi başlıyor. Ödeme yapılamadığı durumlarda faiz gecikmeleri ile birlikte ek borçlar ortaya çıkıyor. Kredi kartı borcu nasıl azalır diye merak eden vatandaşlar kendileri için en uygun planı seçiyor. Sizin için en doğru ve uygulanabilir borç azaltma yollarını araştırdık.

Gereksiz Giderlerden Kurtulun

Acil durumlarda borç ya da fatura ödemeyi kolaylaştırma, nakit sıkışıklığı için pratik çözüm sunma ve zorunlu ihtiyaçları giderme için kullanacağınız kredi kartları, avantajlı borçlanma araçlarıdır. Promosyon ve kampanyaların yanı sıra taksit seçenekleri de bütçenizi rahatlatacaktır.

Kredi kartını, sadece ihtiyaçlar için kullanın, eğlence ve istek amaçlı kullanılan kredi kartları kısa süre sonra sizi zor durumda bırakacaktır. Kredi kartı borcu aylık yükünüz olmasın istiyorsanız, sadece zorunlu ihtiyaçlar için harcama yapmalısınız.

Harcama Limitini Aşmayın

Anlaştığınız banka, kredi kartı için gelirinizden daha fazla bir limit belirlemiş olabilir ve acil durumlarda kullanacağınızı düşünerek limit azaltma işlemini gerçekleştirmiyorsanız oldukça yanlış bir kararın ucundasınız demektir.

Gelir ve gider dengenize göre kredi kartı limiti belirlemelisiniz aksi takdirde tüm limiti doldurabilir ve gelecek ay gelirinizi kredi kartına yatırmak zorunda kalabilirsiniz.

Dönem Borcunu Ödeyin

Kredi kartı asgari ödemesi yapmak borçlarınızı azaltmaz, her ay borçlarınız faizli olarak devreder ve bir kısır döngünün içine girersiniz. Gecikme faizi ödediğiniz anlarda borçlarınızın da artacağını unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir