Öğretmenin Gözüne Nasıl Girebilirim

Öğretmenin gözüne nasıl girebilirim sorusuna ilk olarak verilmesi gereken cevap tabii ki de en iyi şekilde tüm derslere çalışarak başarılı bir öğrenci olarak öğretmenin gözüne girilebilir. Başarılı ve uslu öğrenciler her zaman öğretmenlerin gözdeleri halindedir. Öğretmenin gözdesi olmak çoğu çocuk için önemlidir, fakat yine de öğrenciler daha başarılı olmak için çalışmalı öncelikli hedefleri iyi bir eğitim almak olmalıdır.

Öğretmene En Yakın Öğrenci Olabilmek İçin Öneriler

 • Dürüst olmak, yalan söylememek ve kopya çekmemek bir öğretmenin her zaman öğrencisinden en büyük beklentilerinden birisidir.
 • Öğretmen ders anlatırken en iyi şekilde kulak vererek dersi dinleyen öğrenciler öğretmenler için en önemli öğrencilerdir. Bazı derslerde sadece o çok iyi dinleyici olan öğrenciye bakarak derslerinin tamamını anlatabilirler.
 • Dersler ile alakalı olan araç gereçler, defterler, kitaplar ve kalemler kesinlikle evde unutulmamalı hepsi ders esnasında öğrencinin yanında olmalıdır.
 • Ders esnasında veya dersten önce ve sonra öğretmen tarafından sevilmek isteyen öğrenci ders hakkında soru sormaya kesinlikle çekinmemelidir.
 • Öğrencinin kıyafetlerinin düzgün olması, forması dışında başka kıyafet giyme isteğinin olmaması öğretmenler için önemlidir.
 • Ödevlerin tam olarak istendiği zamanda değil de, öğretmenin istediği zamandan biraz önce verilmesi öğretmenin gözünde artı puan kazanmayı kolaylaştırır.
 • Öğretmen öğrenciye biraz sinirli davrandığında, hemen öğrencinin her ne ise yaptığı hatadan dolayı özür dilemesi ve bu yapılan hatanın bir daha olmayacağını söylemesi ve bu söylediğini de hayata geçirmesi öğrencinin öğretmenin gözüne girebilmesine yardım eder.

Öğretmenin Gözüne Nasıl Girebilirim” için bir yorum

 • Aralık 16, 2018 tarihinde, saat 5:48 pm
  Permalink

  öğretmenin gözüne girmek demek öğetmen için örnek bir öğrenci olmak demektir bazı kişiler için öğretmenin gözüne girmesemde olur cevabını alırsınız sadece başarılı olmak yeter derler ama zaten başarılı olursanız öğretmenin gözüne girmişsiniz demektir tabiki öğretmenin gözüne girmek için 3 ana kuraldan oluşur sınavlardan iyi bir not almak okul kurallarına uymak ve derslere katılmak bu 3 ana kuraldır bunun yanı sıra bir yeteneğiniz arkadaş çevreniz sizi herkesin övmesi ve öğretmeni azda tanımanız ve öğretmenle yakın olmanız gerekir bunlar olmasada şart 3 ana kuralı başta belirtim öğretmenin gözüne girmek için bu 3 ana kural şart benim için öğretmenin gözüne girmek bu şekilde 😀

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir