Ağırlık Çalışmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağırlık çalışması, bu üç güçlü mekanizma ile toplam enerji harcamanızı artırdığı için başarılı bir yağ kaybı programının önemli bir parçasıdır. Yağ kaybı hedefi, negatif bir enerji dengesi yaratılarak elde edilir (sadece buna bağlı değildir). Aerobik egzersiz genellikle tavsiye edilir, çünkü orta yoğunlukta enerji harcamasını arttırma gücü vardır. Daha sonra vücut geliştirmenin aralıklı olması ve dinlenme süreleri içermesi nedeniyle ağırlık çalışması önerilmektedir.

Bununla birlikte, ağırlık çalışması dinlenme metabolizma hızınızı önemli ölçüde arttırır ve daha fazla kalori yakmanıza neden olur.

Antrenman Hakkında Öneriler

Hemen hemen herkes, ağırlık çalışmanın kasları inşa etme gücüne sahip olduğunu bilir ve bu esastır, çünkü yalnızca kas kütlesi istirahat metabolik hızının yaklaşık yüzde 22’sine katkıda bulunur. Gerisi kemik, bağ dokusu ve organlardan sorumludur. Kas kütlesini arttırmak, metabolizma hızınızı önemli ölçüde artıracaktır, çünkü ağırlık çalışması, insanlar yağ kaybetmek için kalori aldıklarında kas kütlesini koruyabilir. Yoğun egzersiz, katekolaminler, epinefrin ve norepinefrin hormonlarının bazal seviyelerini yükseltir, bu hormonlar yağ yakımına neden olur.

Yüksek yoğunluklu vücut geliştirme gibi yorucu egzersiz vücudun 24 saat boyunca enerjiyi hızlı bir şekilde yakmasına götürür, buna egzersiz sonrası oksijenin aşırı tüketilmesi denir.

Temel olarak, vücudun geri kazanım işlemlerini gerçekleştirmek için kas enerjisini geri kazanma ve hasarlı dokuyu tamir etme dahil daha fazla kalori almasına neden olan ekstra oksijene ihtiyacı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir