Akupunktur ile Migren Tedavi Edilir mi

Akupunktur ile migren tedavi edilir mi sorusunu migren şikayeti olanlar merak etmektedir. Birçok sağlık sorunun tedavisinde kullanılan akupunktur, özellikle migren gibi yaşam kalitesini olumsuz etkileyen hastalıklar üzerinde de etkilidir.

Migren için akupunktur tedavisi başarılı sonuçların alındığı bir tedavi şeklidir. Günün herhangi bir saatinde dayanılmaz bir ağrıyla kendini belli eden migren, genelde kadınlarda görülür. Aslında kadınların “başım ağrıyor” demesi yalan değildir. Çünkü görülme oranı %90 gibi ciddi bir orandır. Ağır baş iyidir lafı da boşuna değildir. Çünkü çok düşünen baş ağrır.

Akupunktur Çok İyi Geliyor

Akupunktur çok iyi bir tedavi yöntemidir. Migreni tetikleyen etkenler incelendiğinde, adet dönemi, uykusuzluk, öğün atlama, açlık, gürültü ve stres gibi kaynaklar vardır. Bunların giderilmesi için akupunktur tedavisi migren çaresi olarak bilinir. Akupunktur, aslında ağrı eşiğinizin yükselmesini sağlar. Bu da ataklarda yaşam kalitenizin düşmesini önler. Akupunktur son derece etkili ve iyi bir tedavi olmakla birlikte, kişiden kişiye göre değişen bir etki ve sonuç süreci vardır.

Boş Yere İlaçlara Gerek Kalmaz

Akupunktur tedavisi için ilaçlara gerek kalmadan bir ağrı krizi kesme süreci söz konusu olabilir. Endorfin hormonunun dengelenmesi gerektiğinde akupunktur son derece iyi bir etki gösterecektir. Ağrı gelme süresinin düzene girmesi ve 20 seans gibi bir seans sayısında acı eşiğinin yükselmesi söz konusu olabilir. Migren tedavisinde akupunktur yaptıranların bu sorunun büyük bir kısmını çözdüğü biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir