Anne Sütü Nasıl Artar?

Çocuğunuzu emzirirken sütünüz yetmiyorsa size anne sütünü arttırmak için yardımcı olabilecek önerilerde bulunacağız.

Anne Sütünü Arttırma Yolları

Anne sütünüzü size sunacağımız birkaç yöntem ile arttırabilir ve bebeğinizin ihtiyaç duyduğu anne sütü miktarını sağlayabilirsiniz.

En İyi Teknik: Bebeğinizi Bol Bol Emzirin

Çocuğunuzu sık sık ve uzun uzun emzirmek süt bezlerini çalışmaları için uyaracaktır. Bu yöntemi denediğinizde ortalama 2 günle bir hafta arasında sütünüzün arttığını gözlemleyeceksiniz. Eğer göğüslerinizin dolduğunu hissediyorsanız emzirmekte geç kalmışsınız demektir. Asla göğüslerinizin dolmasını beklemeyin, bebeğinizi bol bol emzirin

Yediğiniz Yiyeceklere Özen Gösterin

Süt arttırma için mutlaka beslenmenizde bazı gıdalara ağırlık verin. Süt arttırıcı bitki çayları, kuru yemiş, rezene, kimyon, incir gibi besinler anne sütünü arttırmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Meme Ucunuza Göre Pompa Seçin

Bebeğiniz memeyi reddediyorsa ve sürekli süt sağmak zorunda kalıyorsanız mutlaka pompa başlığının göğüs ucunuza uygun olduğundan emin olun. Genelde piyasada standart pompa uçları satılmaktadır ve pompa başlığı meme ucunuza uygun değilse süt miktarınız bundan olumsuz etkilenecektir.

Bol Su İçin

Anne sütü arttırma yöntemleri arasında bol su içmek de yer almaktadır. Gün içerisinde yeterli miktarda su içtiğinizden emin olun. Sütün çok büyük bir kısmı sudan oluştuğu için yeterince su içmemeniz az süt üretmenize neden olacaktır. Su içmekte zorlanıyorsanız suyun içerisine suyu tatlandıracak meyve ve sebzeler koyabilir ve böylelikle kendinizi su içmeye teşvik edebilirsiniz.

Anne Sütü Nasıl Artar?” için bir yorum

  • Aralık 14, 2018 tarihinde, saat 9:35 am
    Permalink

    anne sütü çok önemliymiş bunun nedeni ise çocuk anne sütü alınca bağışıklığı güçleniyor muş

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir