Burun Tıkanıklığını Açan Şeyler

Burun Tıkanıklığına Doğal Çözümler Evde Doğal Bitkisel

Sinüzit kaynaklı oluşan burun tıkanıklıkları aynı zamanda soğuk ve kirli havalarda da görülebiliyor. Kronikleşen burun tıkanıklığı için piyasada spreyler satılsa da kısa bir süre bağımlılıklara yol açıyor. Burun tıkanıklığı nasıl giderilir konusunda cevaplarınıza en doğal çözümleri yazımızda bulabilirsiniz.

Nemli Odada Uyuyun ve Dinlenin: Bulunduğunuz odada kaloriferlerin üzerinde bir bardak su koyun ya da sürekli su kaynatın. Burun tıkanıklığınız kısa sürede geçecek ve sizi uzun bir süre rahatsız etmeyecektir.

Tuzlu Su: Bir çay bardağı ılık suya bir çay kaşığı tuz koyun ve burnunuzu bu karışım ile temizleyin. Dilerseniz bu karışıma bir çay kaşığı karbonat ekleyerek vücudun PH değerine yakın bir karışım elde edebilirsiniz.

Süt Tüketimi: Burun tıkanıklığı bazı günlerde ciddi sorunlara yol açabilir, bu günlerde süt tüketimini azaltmalısınız. Süt, mukus salgısını arttırır ve burun tıkanıklığınızın geçmesini engeller.

Lavanta ve Papatya: Kurutulmuş lavanta çiçekleri, burun tıkanıklığına çözüm için en iyi seçeneklerdendir. Lavantayı bir demlikte demleyin ve 15 dakika sonra süzün. Demlenen suyu bir kaba boşaltarak her yarım saatte bir içinize çekin. Dilerseniz aynı işlemi papatya için de deneyebilir her ikisi de etkili bir yöntemdir.

Evde Doğal Burun Spreyi

Hazır spreyleri kullanmaktansa evde kendiniz doğal burun spreyi yapabilirsiniz.

1 litre su, bir yemek kaşığı karbonat ve bir yemek kaşığı limon tuzunu karıştırın. Küçük sprey kaplarına koyun ve burun spreyi olarak gün içinde kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir