Çok Yememe Rağmen Kilo Alamıyorum

Birçok kadının çok yememe rağmen kilo alamıyorum ne yapabilirim sorusuna sinir olduğunu biliyoruz. Erkekler kadınlar kadar kilo sorunu kafaya takmasa da bazı kişilerin çok yememe rağmen kilo alamıyorum ne yapabilirim sorusu kilo sorunu olanların sinirini bozuyor.

Aslında sağlıklı olmakla eş değer olan zayıf olmak, birçok kişinin hayali. Ama beslenme yanlışları ve hareketsizlik bu konuyu sorun haline getiriyor. Kişi kilo almaya başlıyor ve öz güveni azalıyor. Diğer yandan da bu soruyu soran kişiler çıkınca sinirlilik had safha oluyor.

Kilo almamak güzel bir şey ama bazı bünyeler de aşırı zayıf olduğu için çok ciddi sorunlara neden olabiliyor. İskelet gibi görünen bir beden de hiç hoş değildir.

Kaliteli Kilo Alımı Şart

Kilo almak isteyenlere pekmez yiyin, abur cubur tüketin demek çok yanlış. Çünkü bunlar boş kalorili gıdalardır ve hiçbir işe yaramazlar. Ama sağlıklı beslenenler için kilo almak daha iyidir. Kişinin zayıflık nedeni tespit edildikten sonra, kilo almaya engel olan nedenler araştırılır. Sonra da sağlıklı şekilde ideal kiloya ulaşılması sağlanır. Sağlıklı beslenerek kilo alınması çok önemlidir.

Bulimia Gibi Sorunlar Ölümcül Olabilir

Zayıflık aşırı olmadığı sürece sakıncalı değildir. Ama Bulimia gibi ölümcül hastalıklar, hastanın sürekli kusması ve kilo kaybetmesi sorunları ölümle sonuçlanabilir. Bu durumda kişi tam anlamıyla bir deri bir kemik kalır ve sağlığından olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir