Faranjit Bitkisel Tedavi

Faranjit özellikle son yıllarda eskiye göre daha sık görülen hastalık türlerinden biri. Genel olarak öğretmen hastalığı olarak da bilinen faranjitin tıbbi açıklaması ise yutağın iltihaplanması olarak geçiyor. Kendini ilk olarak boğaz ağrısı şeklinde gösteren faranjit, erken müdahale edilmezse ilerleyerek bronşit gibi ağır rahatsızlıklara da dönüşebiliyor. Peki, faranjite karşı ne gibi önlemler alınmalı ya da faranjit olunduğunda neler yapılmalı?

Faranjite Bitkisel Çözüm!

Boğaz ağrısının yanı sıra ses kısılması gibi sorunlara da yol açan faranjit için ilaç tedavisi artık zorunlu değil. Ya da birazdan açıklayacağımız reçete, ilaç tedavinizde etkin yardımcılar olarak görev yapabilir. Bu sayede tamamen bitkisel olan destekleyiciler ile iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Nane, faranjite karşın vücudu toparlayan önemli bitkilerdendir. Naneyi direkt olarak çiğnemek ya da buharını solumak boğaz ağrılarınızı hafifletecektir. Nane buharının solunabilmesi için bir miktar suyun içerisine kuru nane atarak kaynatmanız yeterli olacaktır.

Fesleğen de keskin yapısı sayesinde faranjit hastalıkları ile savaşan bitkiler arasındadır. Tıpkı nanede olduğu gibi fesleğen yapraklarını çiğnemek tedavi sürecinizi hızlandıracaktır. Bunun yanı sıra fesleğen yaprakları kaynatılarak da içilebilir.

Pek çok hastalığa iyi geldiği açıklanan zencefil, faranjite de iyi gelmektedir. Faranjit tedavilerinde zencefil çayı kullanarak büyük bir rahatlık elde edebilirsiniz. Zencefil gibi farklı hastalıklarda kullanılan sarımsak da faranjite karşı oldukça etkilidir. Günde bir diş sarımsağı direkt olarak yutmak ya da çiğnemek tedavinize yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir