Saç Dökülmesini Engellemenin Yolları

Saç dökülmeleri, ciddi hastalıkların habercisi olabilecek bir problem olup oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bir insanın günlük olarak 80 ile 120 arasında değişecek şekilde saç telinin dökülmesi doğaldır.

Ancak, saç dökülme sayısı bu rakamlardan fazla olanların mutlaka doktora başvurması gerekir. Günde 150 ve daha fazla saç teli dökülen kişilerin ciddi bir problem yaşadığı tahmin edilebilir.

Saç dökülmesinin sebepleri oldukça farklıdır. Genetik problemlerden dolayı saç dökülmesi, oldukça sık rastlanılan bir durumdur. Erkeklerde belli bir yaştan sonra kellik oluşumu gözlenir. Buna ek olarak, yanlış beslenme, hormonsal sebepler, mineral ve vitamin eksikliği ve ilaçların yan etkisi gibi sebeplerden dolayı saç dökülmeleri yaşanır.

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir?

Saç dökülmesinin genetik olarak durdurulması mümkün değildir. Bunu sağlayan herhangi bir ürün piyasada yoktur. Kısacası, yeni saç çıkartan mucize etkisindeki bir ürün bulunmaz.

Ancak, düzenli uygulamalar neticesinde saç derisinin iyileştirilmesi ve saç dökülmesinin önlenmesi söz konusu olabilir. Kellik oluşumu başlamış kişiler için ideal olan saç ektirmektir.

Saç ektirmek, erkekler için geçerli olabilirken kadınlarda saç dökülmeye ilişkin bir tespitin yapılması erkeklere kıyasla daha zordur.

Saç dökülmesini engellemek isteyen kadınların ezbere ürünler kullanmak yerine profesyonel kişilerden yardım alması önerilir. Trikolojik tedavi yöntemleri sayesinde yeni saç oluşumunu desteklemek ve saç derisinde meydana gelen hasarı onarmak mümkün olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir