Saç Ektirmenin Zararları Nelerdir

Genetik nedenlerle kelleşme durumu yaşayan erkekler saç ekimi ile doğal saçlara kavuşmak istiyor. Ancak yapılan operasyon, saç ekimi işlemi bazı sakıncalar da barındırabilmektedir.

Zararlar Geçici Mi Kalıcı mı?

Saç ektirmenin zararları detaylarına bakmadan önce bu durumun geçici mi kalıcı mı olduğuna açıklık getirmek faydalı olacaktır. Saç ekimi sonrasında görülen zararlı durumlar genelde geçicidir. Ancak milyonda bir ihtimalle anestezi kaynaklı kalıcı hasarlara da rastlanabilmektedir.

Kaşıntı ve Ağrı Sorunu

Saç ektiren kişilerde yaygın görülen sorunlardan biri kaşıntı ve alerjik reaksiyonlardır.  Saç kökleri ile ilgili bir işlem yapıldığı için iyileşme sürecinde deride bu tür durumlar olması mümkündür. İkinci olarak da ağrı yaşanabilir. Lokal anestezi etkisi geçtikten sonra bu ağrıları engellemek için doktorunuzdan ilaç alabilirsiniz. Zaten kendisi yazacaktır ve 10 gün kullanmanızı isteyebilir. Eğer saç ekimi sonrası ağrılar hiç durmazsa süre uzayabilir.

Ödem – Şişlik Sorunu

Ödem ve şişlik sorunu, saç ekimi yan etkileri arasındadır. Şişliğin nedeni ödemdir ve bu durum herkeste görülmez. Bu gibi hallerde en kısa sürede uzmana başvuru yapmak gerekir. Ayrıca şişlikte o bölgeyle temasta bulunmamak da önemli bir detaydır. Hem kaşıntıda hem de ödemde kesinlikle operasyon yapılan bölge oynanmamalıdır. Aksi halde kanama ve mikrop kapan bölgenin daha da büyümesi gibi durumlar yaşanır. Bu şekilde bir sorunun daha da büyümesine neden olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir