Sivilce Kızarıklığı Nasıl Geçer?

Gençlerin ortak dertlerinden biri de sivilceler. Peki sivilce kızarıklığı nasıl geçer biliyor musunuz?

Pek çok genç insan sivilce kızarıklığı nasıl geçer araştırması yaparak bu sorunlardan kurtulmak ister. Kızlar pudra ve makyajla bu kızarıklıkları giderirken kalıcı olarak kaldırmak ise biraz daha özen ve bakım ister. Cildin derinlemesine temizlenmesi ve bakımı için öncelikle yüz yıkama, sonra da bakım ürünleri kullanmak gerekir. Mesela sivilceli ciltler için özel olarak üretilen kızarıklık kremlerinin kullanılmasıyla bu kırmızılıkların uzun vadede geçmesi mümkün olur. Ayrıca isterseniz, bir hekime danışarak ilaç gibi olan kapatıcı kremleri de yazdırabilirsiniz. Sivilce kremleri ve kapatıcılar iyi temizlenmesi gereken ürünlerdir.

Sivilcelerin Sebepleri

Yağlı ciltlerde sivilce görülmesi çok sık rastlanan bir sorundur. Ergenlik dönemi bitse bile sivilceler geçmez. Bu yüzden sivilcelerden arınması gereken ciltlerin ömür boyu iyi bir bakım yapması gerekir. Cilt sorunlarından kurtulmak istediğinizde birçok yöntem deneseniz bile en temel yöntem cildin temiz tutulmasıdır.

  • Cilde uygun sabun, yıkama jeli, temizleme köpükleri gibi ürünleri kullanıp cilde temel bakım yapmak son derece önemlidir.
  • Cildin kuruması da çok iyi bir şey değildir. Bu yüzden kurumalarını önleyecek kremler sürülebilir.
  • Cilde bazen yoğun bakım maskesi yapılması gerekir. Bu şekilde cildin yıpranmasının önüne geçilir.

Bu şekilde temel bakımı yapılan yağlı ciltlerin uzun süre bakımlı ve genç görünmesi sağlanır. Sivilce kızarıklıklarını giderici krem çeşitleri dermokozmetik ürünler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir