Uzun Yaşamak İçin Yapılması Gerekenler

Uzun yaşamayı isteyen kişilerin kontrol edebilecekleri noktalarda dikkatli olmaları gerekiyor. Eğer zarar veren etkenlerden uzak durulursa ömrün uzaması da daha mümkün olabiliyor.

Genlerden Geçen Hastalıklarınızı Bilin

Genetik nedenlerle hangi hastalıklara eğiliminiz varsa, bunları önceden bilmek ve tetikleyici durumlardan kaçınmak uzun ömürlü olmak için katkı sağlayabilir. En zor engellenen genetik hastalıklarda her zaman başarı mümkün değildir. Ancak hastalığın da özelliğine göre kısmen- bütün olarak engellemek mümkündür.

Kendinizi Sevin

Uzun yaşamak için sağlıklı bir ruh hali en önemli kriterlerden biridir. Sağlıklı ruh hali içinse kendinize karşı olumlu bir tutum sergilemeniz gerekir. Hayat devam ederken her zaman zorluklar olacaktır, ancak kendinize değer verirseniz bu zorlukların üstesinden gelebilirsiniz. Yani dışarıdaki etkenler ve kendi mutluluğunuz arasında bir sınır olmalıdır.

Spor Ve Beslenmeyi Ciddiye Alın

Vücudun yenilenmesini en iyi sağlayan uygulamalardan biri spordur. Kan dolaşımı hızlandıkça yeni hücreler de artar. Bu da kötü ve zararlı hücrelerle daha çok mücadele demektir. Bunun da karşılığı bağışıklık sisteminizin güçlenmesidir. Düzenli spor yapan kişilerin yapmayanlara göre daha sık hasta olması da bununla ilgili bir durumdur. Beslenmede de bol yeşillik odaklı olarak, hafif şekilde yeme içme düzeni ayarlanmalıdır. Diyetisyen ve spor salonlarına maaşınızın önemli bölümünü harcamadan da bunları yapmanız mümkündür. Sadece sağlıklı bir hayat yaşamak için elinizden geleni yapmanız yeterli olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir