Bilgisayarım yavaşladı ne yapmalıyım

Bilgisayarın yavaşlamasının bir çok nedeni olabilir fakat neden ne olursa olsun önlem alınmadığı takdirde bilgisayar yavaşlamaktan öte hiç çalışmaz duruma da gelebilir bu da daha çok tamir masrafını doğurur.

O nedenle bilgisayarlarımızı 6 ayda bir rutin bakım ve kontrollerini yaptırmamız gerektiğini unutmamalıyız, bu sayede bilgisayarımızı daha uzun süre sorunsuz kullanabiliriz.

Gelelim bilgisayarımızın yavaşlama nedenlerine bilgisayarım yavaşladı ne yapmalıyım sorusunun en öncelikli cevabı virüslerin bilgisayarınıza bulaşmış olmasıdır. Virüsler bilgisayarları var olan performanslarını yarı yarıya düşürebilirler bunu anlamanın en iyi yolu bilgisayarınıza bir virüs programı satın alıp kurduktan sonra virüs taraması yaptırmanız olacaktır.

Bilgisayarın yavaşlama nedenlerinden biriside bilgisayarınızda gereksiz bir çok programın yüklü olmasıdır. bazı programlar siz onları açmasanız dahi ram ve işlemciyi ciddi anlamda yorarlar bu da bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olabilir onun için gereksiz programları bilgisayarınıza yüklemeyin veya kaldırın.

Bilgisayarın yavaşlamasının diğer bir nedeni ise bilgisayarınızın bakımsız kalmış olması olabilir, Bilgisayarın fanları içi ve dışı temizlenmeli diskinizin sağlıklı olup olmadığına bakılmalı kısaca iyi bir bakımdan geçirilmelidir

Bir diğer yavaş çalışmasının nedenlerinden biriside donanımsal parçalarınızın düşük kapasitede olmasından kaynaklanır bu parçalar genelde Ram işlemci disk ve ekran kartlarıdır donanım yükseltmek size biraz maliyet çıkarsa da bilgisayarınızın performansının ciddi derecede yükseldiğini göreceksiniz.

Kısacası bilgisayarınızın performansından şikayetçi iseniz güvenilir bir bilgisayar servisine giderek tüm bakımlarını yaptırmanız en iyi çözüm olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir