İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

İnternet hız testi yapmak için alt tarafta bulunan hız testi uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama dışında google üzerinden yapacağınız aramayla bir çok hız testi uygulamasına ulaşabilirsiniz. Hız testi uygulamaları arasında en popüler olan Speedtest.net‘tir. Speedtest.net kendi hız testi sitesi dışında ülkemizdeki internet servis sağlayıcılarda dahil bir çok servis sağlayıcıya ve hizmet sağlayıcıya altyapı sunmaktadır. Hız testi esnasında bir çok sitenin bu uygulamayı kullandığını görebilirsiniz.

Ayrıca yerli ve milli hız testi uygulamamız olan hiztesti.com.tr‘yi de tavsiye ediyoruz.
İnternet hızı testi yapan siteler

İnternet hızını test etmek için çok sayıda çözüm olduğunu söylemek mümkün. Hatta internet dağıtıcılarının bile hız testi siteleri bulunuyor. Ancak biz, dağıtıcıların manipülasyon ihtimali bulunan ya da öyle olabileceği düşünülebilecek hız testi siteleri yerine daha popüler bir çözümü sizlere önereceğiz.

İnternet hızı testi ne ile yapılır?

İnternet hızı testi için en iyi ve en doğru sonuç verdiğine inanılan site Ooklakontrolündeki speedtest.net. Daha önce adını duymuş olabileceğiniz speedtest.net, sadece bir web sitesi olarak değil, aynı zamanda akıllı telefonlar ve tabletler için de geliştirilen uygulaması ile de milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Peki, speedtest.net ile intenret hızı testi nasıl yapılıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir