Instagram Hesabı Aracılığı ile Satış Yapmak

Teknoloji bize birçok nimeti bir arada getiriyor. Teknolojinin iyiden iyiye gelişmesi, ciddi kitlelere ulaşabilmesi ve buna bağlı olarak da insanların birbirleri ile çok daha rahat iletişim kurabilmesi, satış ve pazarlama alanlarının da gelişmesine fırsat sunuyor. Instagram üzerinden satış yapmak, bugün çok sayıda kişinin tercih ettiği yollardan bir tanesi. Pek çok yol ile bunu gerçekleştirebilmek mümkün.

Nasıl Yapabilirim?

Hazır olan bir hesabı satın almak: Takipçi sayısı fazla ve etkileşim alan bir hesabı satın alarak bu hesap üzerinden ürün resimleri kullanarak Instagram üzerinden satış gerçekleştirmek mümkündür. Bu pek çok butik tarafından tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Ancak spam yemeniz de mümkün.

Sıfırdan takipçi kasmak: Oluşturacağınız markanız için yeni bir isim alarak yeni fotoğraflar paylaşmanız, ürünler ile ilgili bilgi vermeniz ve bunun gibi pek çok detay, sıfırdan bir site açarak takipçi kasmak için yararlı olabilir. Ancak bunun için belirli taktiklere dikkat etmelisiniz.

Instagram’dan Satış Yapılabilir Mi?

Evet, yapılabilir. Hatta pek çok kişi bu yöntemi tercih ederek satış yapıyor. Ürünlerinizi zamanında ve Ticaret Hukuku’na uygun bir şekilde alıcıya göndererek Instagram üzerinden satış yapabilmeniz mümkündür. Ancak maliyeye kayıtlı olmanız gerektiğini de es geçmemek gerekiyor. Instagram üzerinden satış yapmak her geçen sene çok daha popüler oluyor ve insanlar bu yolu tercih ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir